Wsparcie psychologiczne dla sopockich uczniów i rodziców

Grafika przedstawiająca znaki zapytania
Fot. Pixabay

Czas epidemii jest trudny dla wszystkich, dotyka nas izolacja, konieczność rezygnacji z dotychczasowego trybu życia i od kilku tygodni natłok złych informacji płynących z mediów tradycyjnych i społecznościowych. Nie wszyscy są w stanie sami poradzić sobie z tą sytuacją. Gdzie szukać pomocy?

– Z sytuacjami ekstremalnymi, a z taką mamy teraz do czynienia, nawet osobom dorosłym trudno się zmierzyć. Przeżywają to też nasze dzieci, nawet jeśli nie wszystkie to okazują – mówi Magdalena-Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Brak im kontaktów z rówieśnikami, aktywności na podwórku, frustrują je kłopoty ze zdalnym nauczaniem. W trosce o jak najlepszą kondycję psychiczną zachęcamy do kontaktu ze specjalistami. Nie wstydźmy się o taką pomoc poprosić – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sopocie

Uczniowie i rodzice wymagający wsparcia pedagogicznego i psychologicznego mogą zwrócić się o pomoc do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie.  

Codziennie w godzinach od 9.00 do 14.00 działa kontakt telefoniczny: tel. 58 551 51 33,
tel. 882 433 495 (dyrektor), możliwy jest też kontakt mailowy: ppp@poradniasopot.pl.

Oprócz tego Poradnia prowadzi telefoniczne dyżury psychologiczne:

  • mgr Joanna Bujko – psycholog, psychoterapeuta, pełni dyżur poniedziałek -piątek, w godz. 11.00-13.00, tel. 601 080 370;
  • mgr Paulina Piechowiak – psycholog, oligofrenopedagog, pełni dyżur  3 i 10 kwietnia (piątki), w godz. 10.00-11.00, tel. 882 433 500 (w szczególności dla rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi);
  • mgr Katarzyna Mówińska-Jakubowska – psycholog, pełni dyżur 2 i 9 kwietnia (czwartki), w godz. 9.00-11.00, tel. 882 433 500.

Pozostałe, zależnie od bieżących potrzeb – możliwe do ustalenia.

Kontakt mailowy do kadry PPP Sopot:
psycholog

pedagog

logopeda

Wstęp do Poradni możliwy tylko w sprawach pilnych, w godzinach 9.00-14.00, po wcześniejszym uzgodnieniu. Kontakt mailowy: ppp@poradniasopot.pl.

Dyżur psychologa w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot

Wszyscy, którzy  potrzebują w tej nowej, trudnej sytuacji wsparcia psychologicznego, mogą zadzwonić pod specjalny numer telefonu, uruchomiony w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot . Telefon 609 680 115, działa 7 dni w tygodniu 24 h/dobę.

Webinarium Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

Zmiany wokół nas szczególnie trudno zrozumieć dzieciom. Inaczej zareaguje na nie przedszkolak, a inaczej nastolatek. Rozmowy trzeba prowadzić w sposób dostosowany do wieku dziecka. Z pomocą przychodzi dr Magdalena Śniegulska, psycholog z Uniwersytetu SWPS. Pod linkiem można znaleźć webinarium odpowiadające m.in. na pytania: jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka, np. lękiem, złością, związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą, znajomymi? Jak rodzeństwo może się wzajemnie wspierać? Jak w tym wszystkim rodzić może zadbać sam o siebie?

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...