Wideo projekt Teatru na Plaży

Dwie postacie-figurki o wyglądzie indyjskich książąt. Jedna siedzi, druga stoi na niewielkiej scence.
Kadr ze spektaklu Ramayana Ballet Troupe z 1986 roku. Fot. materiały Teatru na Plaży

Sopocki Teatr na Plaży startuje z nowym, autorskim projektem on-line, pod nazwą VHS DRAMA LIVE. Będzie to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych i nie tylko.

Projekt pod nazwą VHS DRAMA LIVE umożliwi za pośrednictwem sieci internetowej dostęp do spektakli dramatycznych, przedstawień przygotowanych przez teatry tańca czy performance'ów pochodzących z najdalszych zakątków świata. Spektakle te rejestrowane niegdyś na kasetach wideo (VHS), zostały ponownie zdigitalizowane a następnie upublicznione w sieciowych archiwach.

Prezentacje spektakli odbywać się będą z wykonywaną premierowo autorską ścieżką muzyczną lub setami DJ'a, które zostaną zagrane przez artystów współpracujących z Teatrem na Plaży.

Premiera nowego cyklu odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 20.00 na profilu facebookowym Teatr na Plaży, a także na kanale Youtube Teatr na Plaży. Pierwsza odsłona nowego projektu będzie godzinną podróżą do dalekich zakątków Indii. Pan.Mruk zaprezentuje swój autorski projekt muzyczny do spektaklu w wykonaniu Ramayana Ballet Troupe z Kampuchea. Dramat taneczny oparty jest na indyjskiej mitologicznej epopei Ramajany. Wideo rejestracji spektaklu dokonano w 1986 roku w Kamani Audytorium w New Dehli.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...