Sopot wspiera lokalne księgarnie

Książki i papierowa torba z napisem Książka dla Ciebie leżą na stole
Fot. źródło: Fb Biblioteki Sopockiej

Kryzys spowodowany pandemią koronawirusa mocno daje się we znaki również branży księgarskiej. By wspomóc księgarzy w utrzymaniu ich działalności, warto planując zakup książki, zamówić ją w lokalnej księgarni. Akcja „Książka na telefon” ma pomóc sprzedawcom przetrwać trudny czas. Do akcji włączył się Sopot.

By wesprzeć lokalnych przedsiębiorców, miasto zleciło zakupy książek właśnie u nich. Biblioteka Sopocka zamawia książki w trzech księgarniach w Sopocie: Ambelucji, Smaku Słowa i Książce dla Ciebie. Pierwszych kilkadziesiąt tytułów z księgarni Książka dla Ciebie już dotarło na biblioteczne półki. Kolejne zamówienia są realizowane.

Zostańmy w domu z dobrą książką z sopockiej księgarni – zachęca Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Książkę można zamówić przez Internet czy telefon i w bezpieczny sposób odebrać – dodaje.

Jak zamówić książki?

Wystarczy wybrać księgarnię i skontaktować się z nią mailowo (o dowolnej porze), telefonicznie lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zamawiamy konkretny tytuł, a jeśli nie jesteśmy zdecydowani, możemy poprosić o rekomendację księgarza. Możliwe jest uzyskanie zdjęcia regałów, a nawet transmisja live z księgarni.

Akcja „Książka na telefon” powstała, by pomóc sprzedawcom w przetrwaniu tego trudnego czasu. Księgarnie biorące udział w akcji przy sprzedaży zachowują wszelkie środki ostrożności. Większość z nich pracuje w możliwie najmniejszym składzie, zazwyczaj jest to jedna osoba.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...