Trefl proponuje - #ZostańWFormie

Kadr z filmiku z ćwiczeniami do domu. Trener w wykroku, ręce ma złożone na piersiach. Jest w czarnym stroju sportowym.
Fot. materiały Trefla Sopot

Trefl Sopot zainicjował na swoich mediach społecznościowych akcję #ZostańWFormie, proponując profesjonalny trening wszystkim mieszkańcom Sopotu, którzy chcieliby zadbać o swoją kondycję. Trening można (i trzeba) przeprowadzić w domu. Prowadzi Tobiasz Grzybczak, trener koszykarzy Trefla Sopot.

Akcja #ZostańWFormie rozpoczęła się dzięki zaangażowaniu Tobiasza Grzybczaka, trenera przygotowania motorycznego pierwszej drużyny Trefla Sopot. Popularny „Tobi” w Sopocie pracuje już ponad dziesięć lat i zawsze wspiera inicjatywy, które zachęcają do aktywności fizycznej. 

– Zawsze warto dbać o zdrowie i formę – mówi Tobiasz Grzybczak. – Teraz mamy ograniczone możliwości do bycia aktywnym, dlatego zachęcam do ćwiczeń w domu. Taki trening nie tylko pomoże w zachowaniu tężyzny fizycznej, ale również pozytywnie wpłynie na nasz nastrój i pomoże nam rozładować negatywne emocje. To ważne szczególnie teraz, kiedy będzie liczyć się nie tylko zdrowe ciało, ale także duch.

Wiele osób uważa, że trening bez specjalistycznego sprzętu nie może dać dobrego efektu. Tobiasz Grzybczak ma nieco inne zdanie na ten temat:

– Oczywiste jest to, że nie ukształtujemy w nim siły, jednak treningi tzw. „podtrzymujące” są równie ważne. Pracujemy na ciężarze własnego ciała, a każdy takie ćwiczenie pozwoli nam zachować dobrą kondycję. Kiedy sytuacja się ustabilizuje i wrócimy na siłownie, powrót do treningów ze sprzętem będzie znacznie łatwiejszy – uważa.

Trener prezentuje ćwiczenia, które może wykonywać każdy. Dostępne są na kanale Youtube Trefla Sopot.

– Ważne jest to, aby słuchać własnego ciała. Jedni są lepiej zbudowani, inni słabiej. Jedni mają silniejszą konkretną partię mięśni, a drudzy inną. Trzeba oszacować swoje umiejętności. Jeżeli coś boli, lepiej odpuścić i przełożyć trening. Można spróbować zrobić to jutro, czy za dwa dni – radzi trener Tobiasz Grzybczak.

 

 
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...