Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

Samotna kobieta idzie drogą przez zburzone miasto. Wokół gruzy. Na dole zdjęcia widoczny kawałek tytułu - 1945. Zdjęcie w kolorze sepii.
Fragment okładki książki Magdaleny Grzebałkowskiej "1945. Wojna i pokój"

Na spotkanie on-line z cyklu „Bliżej historii" zaprasza Muzeum Sopotu. Bohaterką będzie Magdalena Grzebałkowska, reporterka i pisarka. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na facebookowym profilu muzeum. Początek we wtorek, 7 kwietnia, o 17.00.

Czy historia to temat na bestseller? Jak pisać o historii najnowszej? W jaki sposób rozmawiać z ludźmi, by chcieli podzielić się swoją często trudną przeszłością? Jaka wygląda odpowiedzialność reportera za bohaterów jego książek i ich historie?

Na te i wiele innych pytań dotyczących sztuki pisania reportażu historycznego odpowie podczas spotkania Magdalena Grzebałkowska. Sopocianka ma w swoim dorobku cenione biografie: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego", „Komeda. Osobiste życie jazzu", „Beksińscy. Portret podwójny". Jest również autorką książki-reportażu historycznego „1945. Wojna i pokój", która w roku 2016 była nominowana do Nagrody Literackiej „Nike". Magdalena Grzebałkowska jest laureatką Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego, Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Była wielokrotnie nominowana do innych, cenionych nagród. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

„Bliżej historii" spotkanie on-line z Magdaleną Grzebałkowską we wtorek, 7 kwietnia o godzinie 17.00. Dobaczenia na facebookowym profilu Muzeum Sopotu.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...