Warsztaty perkusyjne z Operą Leśną w Sopocie

Człowiek w lesie. Stoi trzymając skrzyżowane pałeczki perkusyjne.
Warsztaty perkusyjne z Operą Leśną. Na zdjęciu Łukasz Argasiński. Fot. materiały Opery Leśnej

Na Facebooku i kanale YouTube Opery Leśnej rozpoczął się cykl warsztatów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Naukę gry na perkusji w zespole perkusyjno–marszowym prowadzi Łukasz Argasiński, jeden z muzyków międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. Zajęcia online odbywają się w każdą sobotę kwietnia i maja o godzinie 14.00.

Podczas dziesięciu spotkań warsztatowych uczestnicy poznają podstawy i techniki gry na instrumentach perkusyjnych, poruszania się w rytmie muzyki podczas wspólnego wykonywania elementów choreograficznych.

- Ta bardzo efektowna dziedzina muzyki (drumline) jest jeszcze w Polsce mało znana. Chcemy rozwijać tę kulturę cieszymy się, że możemy w tym trudnym czasie pomóc młodym ludziom poszukiwać i rozwijać pasje poprzez nasze warsztaty. Na początek zachęcam serdecznie do obejrzenia filmu „Drumline", zaopatrzenia się w pałeczki i zabawy z Łukaszem Argasińskim - mówi Łukasz L.U.C Rostkowski, współzałożyciel Rebel Babel Ensemble producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów, reżyser.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży od 12 do 18 roku życia. Program zająć obejmuje naukę i doskonalenie gry na werblu, bębnie tenorowym, bębnie basowym oraz talerzach perkusyjnych. Jednym z głównych zadań projektu jest również łączenie młodych instrumentalistów, kompozytorów i solistów z ich idolami i zawodowcami.

- Ostatnie wydarzenia uniemożliwiły nam standardową pracę, ale dały możliwość przygotowania serii dedykowanych dla dzieci i młodzieży warsztatów on-line. Ideą naszych spotkań jest motywacja do nauki gry na marszowych instrumentach perkusyjnych, a przede wszystkim dobra zabawa bez wychodzenia z domu w tym trudnym czasiemówi Beata Majka, dyrektor Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART

Ideą nowego projektu Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych perkusistów przez umożliwienie im występowania wspólnie z zawodowcami i popularnymi artystami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach online na Facebooku Opery Leśnej i kanale Youtube Opery Leśnej, w każdą sobotę kwietnia i maja, o godzinie 14.00

Rebel Babel Ensemble to liczący już ponad 10.000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając artystów z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów  na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Założycielami są:

Łukasz L.U.C Rostkowski- producent muzyczny, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne, od zera zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych.

John Feat.(Jan Eleński) - urodzony w 1984r. w Ronne duński kompozytor i performer polskiego pochodzenia. Absolwent muzycznego Conservatorium van Amsterdam w klasie instrumentów perkusyjnych. Koncertował na ulicach wielu miast starego kontynentu wykonując m.in. serię awangardowych featuringów i performensów, w których jako instrumentalista  podłączał się z talerzami marszowymi do orkiestr i ulicznych zespołów. Od 2012r. prowadzi także z grupami ornitologicznymi serię prospołecznych instalacji terapeutycznych udźwiękawiając zimą milczące parki północnych miast Europy śpiewem egzotycznych ptaków. W roku 2015 wraz z L.U.C. założył Rebel Babel Ensemble.

Łukasz Argasiński wykwalifikowany instruktor perkusyjny, prowadzący zajęcia w orkiestrze marszowej. Doświadczenie zdobył m.in. w belgijskim DrumSpirit - najlepszej szkole drumlinu w Europie. Drumlinu uczył się pod okiem Thomasa Claesena, jednego z najlepszych  perkusistów marszowych, który obecnie jest instruktorem w Stanach Zjednoczonych takich sekcji jak Blue Knights oraz Rhytm X. Formacje te należą do najlepszych zespołów na świecie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...