Bliżej historii z Magdaleną Kicińską

Czarno białe zdjęcie na którym widać starszego mężczyznę w kapeluszu uśmiechniętą kobietę.
Fragment okładki książki Magdaleny Kicińskiej "Pani Stefa"

Na kolejne spotkanie online zaprasza Muzeum Sopotu. Tym razem gościem cyklu „Bliżej historii" będzie reporterka, publicystka i pisarka Magdalena Kicińska. Spotkanie będzie można zobaczyć na facebookowym profilu Muzeum w środę, 15 kwietnia, o 17.00.

Czy autor jest odpowiedzialny za historie, które opowiadają mu jego bohaterowie? Czy ma prawo dopytywać o trudne wspomnienia i doświadczenia? Czy są pytania, których nie można zadać świadkom wojny i zagłady? O tym, w rozmowie online, opowie reporterka i redaktorka naczelna miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii", Magdalena Kicińska.

Magdalena Kicińska publikuje m.in. w „Gazecie Wyborczej", „Polityce", „Tygodniku Powszechnym". Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Na koncie ma nagrodę Grand Press z roku 2017 w kategorii wywiad. Była nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016.  Autorka książki „Pani Stefa" (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka (z Marcinem Dziedzicem) książki „Teraz '43. Losy" (Wielka Litera, 2018). W 2018 roku ukazał się zbiór reportaży „Przecież ich nie zostawię" (wyd. Czarne), którego była współautorką i współredaktorką.

W lutym 2019 roku ukazał się tomik poezji zatytułowany „Środki transportu" (Wyd. Literackie). To poetycki debiut Magdaleny Kicińskiej.

Spotkanie z Magdaleną Kicińską będzie można zobaczyć na facebookowym profilu Muzeum Sopotu. Początek w środę, 15 kwietnia br., o godzinie 17.00. Spotkanie poprowadzi Dagny Kurdwanowska.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...