Zielony Sopot – nowe drzewa w mieście

Nowe drzewa posadzone wzdłuż ulicy
Fot. materiały UMS

Więcej drzew to więcej czystego powietrza w kurorcie. Nasze służby ciągle dbają o estetykę terenów zielonych w mieście. Teraz sopocki Zarząd Dróg i Zielni posadził  85 sztuk drzew i krzewów  w ciągu al. Niepodległości.

Powierzchnia Sopotu to ponad 17 km kw. Bogactwem miasta są tereny zielone, lasy, parki, które zajmują prawie 60 proc. powierzchni. Był to jeden z czynników decydujących o nadaniu miastu w 1999 r. statusu uzdrowiska. Doskonale utrzymane i prowadzone tereny zielone i czyste powietrze – to wyróżnik miasta na tle innych kurortów.

Dużo zieleni poprawia mikroklimat miejski i pozytywnie wpływa na jakość życia w Sopocie – mamy mniej hałasu komunikacyjnego i zanieczyszczeń. Więcej drzew to więcej czystego powietrza w kurorcie.

Zarząd Dróg i Zielni tym razem posadził szpalerowo drzewa na odcinkach:

  • od ul. Reja do ul. Kochanowskiego,
  • od ul. Sępiej do granicy z Gdynią,
  • od ul. Reja do ul. Smolnej,
  • uzupełnił także braki w nasadzeniach.

W Sopocie mamy więc 85 nowych drzew i krzewów: 81 szt. lipy drobnolistnej (obwód pnia na wys. 100 cm wynosi 22-24 cm) i 4 szt. robinii akacjowej (obwód pnia na wys. 100 cm wynosi 22-24 cm). Pracownicy ZDiZ zamontowali także zestaw nawadniająco-napowietrzający z wlewem, opalikowali posadzone drzewa, podsypali żwirem i zabezpieczyli geowłókniną.

Koszt wraz z późniejszą pielęgnacją zamknął się w kwocie  275 400  zł brutto.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...