Sarah Hall - czytanie online

Plakat informujący o czytaniu online książki Sarah Hall/ Kolory czerwone i różowe. Czarne napisy.

Art Inkubator Goyki3 od kilku tygodni działa w sieci, dlatego tym razem czytanie w cyklu „Ocean opowieści” odbędzie się online. Marta Kalmus-Jankowska przeczyta opowiadanie „Agencja” Sarah Hall. Posłuchać będzie można na Facebooku już 16 kwietnia o godz. 19.00.

Sarah Hall została okrzyknięta „jedną z najbardziej znaczących i ekscytujących młodych pisarek w Wielkiej Brytanii" („The Guardian”), której „inteligencja i ambicja są ekscytujące" (BookForum). Jej twórczość została uznana za „niesamowitą wspaniałą i oryginalną" („Washington Post”). Jej dwie książki „How to Paint a Dead Man” i „Electric Michelangelo” znalazły się na liście nominowanych do Nagrody Bookera, zaś „The Carhullan Army” jest wśród 100 najlepszych książek dekady według „The Times”. Latem zeszłego roku ukazało się polskie wydanie jej zbioru „Madame Zero i inne opowiadania” w tłumaczeniu Dobromiły Jankowskiej (wyd. Pauza). Autorka była gościem ósmej edycji festiwalu Literacki Sopot.

Marta Kalmus-Jankowska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Debiutowała w 1991 roku w „Weselu" w reżyserii Andrzeja Wajdy, w Starym Teatrze w Krakowie. Aktorka Starego Teatru w Krakowie w latach 1991-1997 oraz Teatru Wybrzeże w latach 1998-2012. Inicjatorka i gospodyni Krakowskiego Salonu Poezji w Gdańsku, który prowadzi od 2002 roku. Wykładowczyni przedmiotów aktorskich na Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim. Od 2006 roku gra Renatę Kraszewską w serialu TVN „Na Wspólnej". W Konsulacie Kultury w Gdyni można ją zobaczyć w spektaklach: „Psiunio" i „Konsternacja".

Dodatkowe informacje, a także wiele innych propozycji sopockiego Art Inkubatora, m.in. ciekawe teksty, blog, lekcje rysunku z Maćkiem Salamonem, czy zupełnie nowy cykl „Ćwiczenia z Mikrochoreografii", znaleźć można na stronie internetowej Goyki 3 Art Inkubator.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...