Inspirowane dźwiękiem

Plakat: warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem.
Fot. materiały Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

Dwa razy w tygodniu odbywają się kreatywne spotkania w czasie których można stworzyć własny instrument, a także zrelaksować się w czasie sesji muzykoterapii. Prowadzone online przez artystów warsztaty przygotowała Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Kreatywne warsztaty muzyczne są kolejnym projektem przygotowanym przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART, realizowanym podczas akcji #kulturawczasachpandemii. Spotkania prowadzą artyści Agata Królak oraz Asia Mina (Joanna Bronisławska). Zajęcia online można śledzić na facebookowym profilu BART-u. Odbywają się w poniedziałki i piątki o godzinie 12.00.

Każdy z kreatywnych warsztatów przeznaczony jest dla innej grupy wiekowej, ale największą frajdę sprawią zajęcia realizowane całą rodziną. Ideą przedsięwzięcia jest zabawa przez eksperyment. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy mogli własnoręcznie stworzyć instrumenty z pudełek po zapałkach. Groch, kamyczki, soczewica, makaron to świetny materiał do zabawy i poznania nowych dźwięków inspirowanych naturą. Kolejne dwa spotkania poświęcone będą tworzeniu muzycznych lampionów i przygotowaniu własnej okładki albumu muzycznego.

- Cieszymy się z dużego zainteresowania warsztatami perkusyjnymi organizowanymi z Big Bandem Rebel Babel Ensemble i mamy nadzieję, że nowy cykl znajdzie swoich odbiorców. - mówi Beata Majka, dyrektor Bałtyckiej Agencji BART. - Nowa seria spotkań on-line dedykowana jest dzieciom i młodzieży. Ideą przygotowanych przez nas zajęć jest motywacja do nauki przez zabawę, bez wychodzenia z domu w tym trudnym czasie – dodaje Beata Majka.

Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks

Domowa muzykoterapia to świetne antidotum na złe samopoczucie w chwili, kiedy wszyscy siedzimy w domu. Warsztaty są propozycją wyprawy z przewodnikiem w cztery kąty domu. Podczas czterech spotkań uczestnicy zastanowią się jakie dźwięki sprawiają, że czują się lepiej i w jaki sposób wyeliminować, te które ich denerwują. Zbadają własny dom i sprawdzą co w nim brzmi, dźwięczy, szumi i piszczy. Zajrzą do łazienki, sypialni i kuchni, wyjrzą za okno, a także uważnie wsłuchają się w swoje myśli, bicie serca i to co w duszy gra. A wszystko dla relaksu i dobrego nastroju.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach online na Facebooku BART, a także na kanale Youtube Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.  

***

Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Samorządowa instytucja kultury, agencja produkcyjna, operator Opery Leśnej. W Sopocie Bałtycka Agencja Artystyczna BART jest jedną z najstarszych firm organizujących wydarzenia kulturalne i artystyczne. Działa nieprzerwanie od 1952 roku. Jest propagatorem kultury i edukacji kulturalnej wśród lokalnej społeczności. Organizuje warsztaty edukacyjne dedykowane dzieciom i seniorom, a także własne wydarzenia kulturalne, koncerty. W strukturach firmy znajduje się Polska Filharmonia Kameralna oraz Teatr na Plaży.

Warsztaty kreatywne inspirowane dźwiękiem

Agata Królak od 2011 roku projektuje i ilustruje w obszarze szeroko pojętej narracji wizualnej; autorka książek obrazkowych, doktor sztuki i asystentka w Pracowni Ilustracji na gdańskiej ASP, współzałożycielka magazynu trzy cztery. Laureatka plebiscytu MUST HAVE Festiwalu Łódź Design, nagrody KTR, wyróżnień IBBY i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jej ilustracje były prezentowane na festiwalach i wystawach m.in. w Nowym Jorku, Tokyo, Londynie, Brukseli i Paryżu. W 2018 roku obroniła pracę doktorską pt. „Rozmawianie obrazem. Książka obrazkowa a rozwój języka wizualnego”. W swoich działaniach kładzie nacisk na interakcję z odbiorcą i stymulowanie twórczej aktywności. Ponad wszystko szanuje błąd, przypadek i eksperyment oraz bycie ekspertem w byciu amatorem.

Domowa muzykoterapia odprężenie i relaks

Asia Mina (Joanna Bronisławska) artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik. musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą „Wszystko mam! Tylko gdzie?”. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granica (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn). Od ponad 20 lat zajmuje się poza systemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: „Wybiegły!” z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy „Muzykodrom – stacje lotów muzycznych”, miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem. Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców „Aukso4Kids” we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...