Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych cały czas pomaga

Mężczyzna trzyma w dłoniach fotografię młodej kobiety i mężczyzny
Fot. Pixabay

W trudnym czasie epidemii, kiedy wysiłki miasta skierowane są w stronę zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa sopocianom, nie zapominamy o potrzebach tych, którzy znaleźli się w bardzo skomplikowanej sytuacji życiowej.

Wiele osób ze względu na izolację skazanych jest na stałą obecność członków rodziny, w tym osób cierpiących na chorobę alkoholową. Często pojawia się agresja wobec najbliższych. Bycie ze sobą nieustannie przez 24 godziny, obciążenie silnym stresem, związanym ze strachem o pracę, zdrowie, a także nieumiejętność konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i stała niepewność o przyszłość, podsycona alkoholem i brakiem kontroli nad swoimi emocjami – to jest podłoże do ujawniania się zachowań zagrażających pozostałym członkom rodziny.

Sopockie instytucje i organizacje, w tym Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przestawiły się na pracę zdalną. Nie oznacza to jednak, że potrzebujący pomocy są jej pozbawieni.

Nadal pragniemy być użyteczni dla mieszkańców. Nasze możliwości są ograniczone do kontaktu przez komunikatory społecznościowe i telefony, ale te same instytucje, z którymi potrzebujący kontaktowali się przed pandemią, nadal są gotowe do pomocy – mówi Justyna Rozbicka-Stanisławska z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMS, sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sopocie. – Oczywiście organizacje te oferują również wsparcie tym, którzy po raz pierwszy szukają pomocy.

Na każde zgłoszenie (z możliwością zostawienia wiadomości w przypadku kontaktu poza godzinami przyjęć), GKRPA odpowie natychmiastową pomocą (kontakt telefoniczny lub internetowy) specjalistów i pokieruje działaniami aż do uzyskania możliwej pomocy od instytucji.

Publikujemy informator przygotowany przez Gminą Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Sopocie, gdzie znajdują się kontakty do instytucji i osób niosących pomoc.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...