Sopocki rynek warunkowo otwarty

Warzywa na straganie na rynku
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od wtorku otwieramy dla kupujących sopocki rynek, który na polecenie sanepidu, kilka tygodni temu musieliśmy zamknąć. Na razie rynek będzie czynny wyłącznie w najbliższy wtorek, 28 kwietnia, by sprawdzić, czy procedury zostaną dotrzymane.

By było bezpiecznie, zarówno dla kupujących jak i sprzedających, opracowaliśmy nowe procedury, przeanalizowaliśmy możliwe do wprowadzenia środki ochrony, aby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

I tak:

Targowisko czynne będzie we wtorki i piątki, w godz. 7.00-14.00. Uwaga! W piątek, 1 maja, rynek nie będzie działał.

Handel dozwolony jest jedynie w obrębie ogrodzonej części targowiska.

Handel z ziemi jest zabroniony.

Na targowisku dozwolony jest handel:

  • żywnością,
  • produktami kosmetycznymi,
  • artykułami toaletowymi,
  • środkami czystości,
  • gazetami,
  • artykułami dla zwierząt domowych.

Na terenie targowiska, nie wliczając obsługi targowiska i straganów, może znajdować się maksymalnie 80 osób, lecz nie więcej niż w przeliczeniu 4 osoby na jedno czynne stoisko/stragan.

Wejście na targowisko możliwe jest jedynie przez bramę od ul. Polnej, a wyjście przez bramę od ul. Klenczona (od strony ul. Jana z Kolna).

Bardzo ważne: wejście możliwe jest jedynie za zgodą pracownika obsługi, po zdezynfekowaniu rąk.

Na terenie targowiska obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa. Przy bramie wejściowej i przy toaletach znajdują się dozowniki z płynem dezynfekującym.

Podczas zakupu towarów obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek jednorazowych.

Obowiązuje zakaz dotykania towaru bez rękawiczek jednorazowych.

Przy straganie może znajdować się tylko jedna obsługiwana osoba.

Należy bezwzględnie zachować bezpieczną odległość klient – klient, klient – sprzedawca, sprzedawca – sprzedawca (minimum 1,5 metra).

Należy bezwzględnie stosować się do poleceń obsługi targowiska.

Chociaż robimy wszystko aby rynek sopocki był bezpiecznym miejscem zakupów w Sopocie, apelujemy, aby osoby starsze, które chętnie korzystały z oferty sopockiego rynku, jednak pozostały w domach, a zakupy w ich imieniu robili inni członkowie rodziny.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...