Domowa majówka z Teatrem na Plaży

Młody mężczyzna w szarej marynarce i brązowym golfie. Głowa pochylona, delikatnie się uśmiecha.
Piotr Zubek. Fot. Jurek Bartkowski

Sopocki Teatr na Plaży na majówkę proponuje wydarzenia kulturalne do obejrzenia w domu, online. Będzie można zobaczyć i posłuchać koncertów, dla najmłodszych przygotowano warsztaty i kolejne odcinki miniserialu „Plastusiowo” .

Teatr na Plaży zaprasza w piątek, 1 maja, o godz. 20.00 na recital Piotra Zubka „Melodia ze słowem. Słowem – piosenka”, znanego widzom Teatru z roli młodego Wojciecha Młynarskiego w spektaklu „Pora umarłych poetów”.

Będzie to recital niezwykły z dwóch powodów. Po pierwsze, piosenki zawarte w tym koncercie to utwory o potwierdzonym działaniu terapeutycznym. Budzą wyobraźnię, wywołują uśmiech i przywracają głód sztuki u każdego widza i słuchacza. Po drugie, koncert odbędzie się na deskach domowego Teatru, z którego obserwować będzie można poczynania artystów z każdego zakątka świata!

Wyboru i wykonania utworów podjął się Piotr Zubek – wokalista, autor tekstów, pojawiający się do tej pory na scenach realnych – m.in. Teatru Na Plaży. Towarzyszyć mu będzie znakomity pianista i wieloletni muzyczny współpracownik, Dominik Świątkowski.

Panowie zrzucą domowe dresy na rzecz eleganckich garniturów, kapcie zamienią na lakierki po to, by dać koncert, jakiego jeszcze żaden domowy teatr nie przeżył!

Recital będzie można obejrzeć na facebookowym profilu Teatru na Plaży, a także na kanale Youtube Teatru..

W sobotę, 2 maja, „Mój teatr cieni - zrób to sam” czyli warsztaty dla dzieci. Dzieci dowiedzą się jak własnoręcznie wykonać scenę oraz postacie potrzebne do odegrania przestawienia teatru cieni. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Szumska, absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swoich pracach często podejmuje zagadnienia związane z odczuwaniem w wymiarze fizyczno-psychologicznym, relacjami międzyludzkimi i procesem w wymiarem egzystencjalnym. Posługuje się wieloma mediami: rzeźbą, ceramiką, wideo oraz rysunkiem. Z pasją prowadzi zajęcia z ceramiki artystycznej, rysunku i rzeźby dla dorosłych i dzieci. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00, na Facebooku Teatru na Plaży.

W niedzielę, 3 maja, o  godz. 11.00 premiera drugiego odcinka miniserialu dla dzieci „Plastusiowo”, który Teatr na Plaży przygotowuje wspólnie z Teatrem Czwarte Miasto.

W każdym odcinku „Plastusiowa” prezentowane są nowe przygody bohaterów znanych ze spektaklu „Szkolne przygody Tosi i Plastusia” stworzonego na podstawie książki „Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej ", w reżyserii Dariusza Majchrzaka. Każdy z odcinków zostanie zrealizowany w innej technice teatralnej, a dodatkowo po każdej opowieści dzieci poznają warsztatowe sekrety teatru cieni, teatru lalki, animacji poklatkowej czy tworzenia postaci z papieru. W drugim odcinku serialu opowiada Hanna Łubieńska, animuje Mateusz Feliński.

Na najmłodszych czeka też specjalna e-mailowa Poczta Plastusiowa, gdzie można wysyłać swoje prace zainspirowane odcinkami serialu. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody!

Premiera drugiego odcinka miniserialu „Plastusiowo”odbędzie się na Facebooku Teatru na Plaży, oraz kanale Youtube. Więcej informacji także na stronie internetowej Teatru na Plaży.

Poniedziałek 4 maja to nie czas na odpoczynek, a na kolejne zajęcia ruchowe dla młodszych i trochę starszych widzów Teatru na Plaży. Na stronie internetowej Teatru dostępne są wszystkie 4 odcinki „Wiosennej Rozbiegówki”, a kolejne pojawiają się w poniedziałki o godz. 11.00.

Widzowie, którzy zajrzą na stronę internetową Teatru na Plaży, będą mogli zobaczyć premierowe materiały. W pierwszych dniach maja do obejrzenia będzie koncert duetu Przyborowski/Lipiński, znanego ze współpracy w ramach zespołu BYTY, a także 17-sty odcinek kroniki filmowej o ostatniej premierze Teatru na Plaży „Ginczanka. Sposób na prostotę życia”, w reż. Anny Gryszkówny, pierwszej sopocko-krakowskiej koprodukcji, powstałej we współpracy z Teatrem Łaźnia Nowa. Na stronie teatru czeka również zapis recitalu Justyny Panfilewicz z piosenkami Grechuty i Osieckiej, który odbył się w 2018 roku, a także kilkanaście innych materiałów filmowych, które dodawane są cały czas na bieżąco.

 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...