Rząd otwiera wszystkie miejsca noclegowe

Budynek grand Hotelu za drzewami
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią rządu, od 4 maja będą mogły działać wszystkie obiekty noclegowe. Na stronie Ministerstwa Rozwoju pojawiły się wytyczne dla tych obiektów.

Od pewnego czasu branża hotelarska pracowała również nad swoimi własnymi, wewnętrznymi procedurami działania, które odpowiadają najwyższym wymogom sanitarnym. Najważniejsze jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa, zarówno pracownikom, jak też gościom – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.

Przedstawiciele obiektów hotelowych deklarują, że w obiektach będzie przestrzegany obowiązek noszenia maseczek, zachowania odpowiednich odległości w recepcji czy dezynfekcji pokoi. 

– Rekomendacje dotyczące środków bezpieczeństwa wydają się racjonalne i uwzględniły w dużej mierze głos hotelarzy reprezentowanych przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego – mówi Kamil Czajkowski, dyrektor Hotelu Sopot. – Szczególnie zadowalające jest włączenie hotelowych restauracji przy zachowaniu zasad dystansu i wzmożonej higieny, gdyż dotychczasowe rozporządzenie zezwalające jedynie na serwowanie posiłków w pokojach uniemożliwiłoby obsługę większej ilości gości. Hotel jest przygotowany, a personel przeszkolony. Goście mogą czuć się bezpiecznie – dodaje Kamil Czajkowski.  

Apelujemy do wszystkich osób z branży hotelarskiej o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Z całą pewnością na kwestię bezpieczeństwa zwracać będą uwagę decydujący się na przyjazd do Sopotu turyści, ale również stali mieszkańcy, dla których obecność osób z zewnątrz może być niepokojąca. Sytuacja ta dotyczy głównie wynajmowanych mieszkań i pokoi. 

– W oczekiwaniu na ogłoszenie tak ważnej dla nas daty, utrzymywaliśmy relacje z naszymi stałymi gośćmi i przygotowywaliśmy się do nowej rzeczywistości turystycznej – mówi Przemysław Golus z Imperial Apartments. – Zdając sobie sprawę z tego, że wymagania co do standardu oferowanych apartamentów wzrosną, opracowaliśmy nowe procedury w ramach „Kodeksu dobrych praktyk – czysty apartament / profesjonalna obsługa / bezpieczny gość”. Wprowadziliśmy również nową usługę – bezpłatne ozonowanie apartamentu przed przyjazdem na życzenie naszych gości – dodaje Przemysław Golus.

Sopot zaproponuje również zmodyfikowany Certyfikat Bezpiecznego Noclegu, który będzie uwzględniał zachowanie wyższych wymogów sanitarnych. Z kolei Sopocka Organizacja Turystyczna prześle do branży opracowany Kodeks dobrych praktyk, który poza ogólnymi zaleceniami rządowymi, będzie zawierał propozycje dodatkowych działań, wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa turystów, pracowników branży i mieszkańców.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...