W majówkę razem działamy dla Sopotu!

Fot. Fotobank.PL/UMS

Tegoroczna majówka dla wielu z nas będzie różniła się od minionych edycji. Ale mimo zmęczenia warunkami pandemii i nie najlepszych prognoz pogody, można zbliżający się długi weekend spędzić w sposób wartościowy. Podpowiadamy i zachęcamy do włączenia się w akcję „Korpusiaki sprzątają Pomorze” i obywatelskiego sprzątania Sopotu.

W lasach i parkach Pomorza jest mnóstwo butelek, puszek i innych śmieci, które mają negatywny wpływ na przyrodę, zagrażają zwierzętom, powodują ryzyko pożaru. W wielu miejscach Sopotu również obserwujemy ten problem.

W akcja „Korpusiaki sprzątają Pomorze” chodzi o uprzątnięcie choć części śmieci, zanieczyszczających lasy, parki i skwery czy inne ważnych przyrodniczo i kulturowo tereny publiczne Chodzi o aktywność społeczności lokalnych.

Jeśli wybierasz się na spacer podczas majówki, zabierz ze sobą rękawiczki, worki na śmieci lub mocne reklamówki i po prostu gdziekolwiek będziesz – uprzątnij znalezione śmieci. Zbierz je i wrzuć do najbliższego śmietnika. To niewielki wysiłek, a wielka przysługa dla naszej planety i przyszłych pokoleń. To akcja, dzięki której mamy realny wpływ na to, by iść naturze z pomocą.

Organizatorzy akcji jednocześnie zwracają uwagę na konieczność zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, w tym nie organizowanie akcji grupowych, a podejmowania działań w pojedynkę lub w rodzinnym gronie.

Efektami można dzielić się na profilu wydarzenia „Korpusiaki sprzątają Pomorze”. Zachęcamy do umieszczania zdjęć i relacji podjętych w Sopocie otagowując je:

 #wezworekdolasu #pomorze #sopot #ekoodpowiedzialni 

Organizatorzy:
Wolontariat Gdansk, Malborskie Centrum Wolontariatu, Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku

Partnerzy:
Pomorska Sieć Centrów Organizacji Pozarządowych, Fundacja MAPA Obywatelska, Stowarzyszenie EDUQ, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Sopocki Wolontariat, Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...