Stypendia artystyczne. Wydłużony termin składania wniosków

Grupa ucharakteryzowanych artystów idzie sopockim molo. Jedna z postaci jest bez głowy i niesie parasol.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną są jedną z form wsparcia sopockich twórców kultury. W tym roku pieniędzy będzie więcej, a czas na złożenie wniosku dłuższy.

W związku z rygorami, wprowadzonymi z powodu zagrożenia koronawirusem i trudną sytuacją w jakiej znaleźli się sopoccy artyści, w Sopocie wydłużony został termin składania wniosków o stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Podwojona została również kwota przeznaczona na stypendia w 2020 roku. Oznacza to, że więcej osób będzie się mogło ubiegać o finansowe wsparcie swojej twórczej aktywności. Przyznawane w Sopocie stypendia twórcze wynoszą do 5 tys. zł. Wnioski można składać do końca maja br. Można to zrobić drogą elektroniczną  na adres: stypendia.art@sopot.pl.

Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej sopockiego Biuletynu Informacji Publicznej.

Więcej informacji w Wydziale Kultury i Sportu Urzędu Miasta Sopotu, pod numerem telefonu 58 52 13 635.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...