Uwaga – remont wiaduktu, możliwe utrudnienia

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w sobotę, 16 maja, od godz. 6.00 zamknięta będzie ul. Wejherowska na odcinku od al. Niepodległości (zjazd przy salonie KIA) do skrzyżowania z ruchem okrężnym przy ul. Kraszewskiego. Powodem zamknięcia jest remont spodu wiaduktu kolejowego. Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu to 23 maja, w godzinach popołudniowych.

W związku z pracami wprowadzone zostaną objazdy dla mieszkańców pobliskich osiedli. Wyjazd z osiedli w kierunku Gdyni będzie możliwy al. Niepodległości w kierunku ul. Malczewskiego, a następnie zawrócenie na tym skrzyżowaniu. Dojazd do osiedli od strony Gdańska poprowadzono przez ul. Malczewskiego, ul. Kolberga i ul. Obodrzyców. Alternatywnie dojazd z tego kierunku poprowadzono również przez al. Niepodległości, nawrót za skrzyżowaniem z ul. Haffnera.

Zamknięcie związane jest z prowadzoną inwestycją „Remont wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości w Sopocie – Etap III”.  Prace trwają od marca. Obecnie rozpoczyna się ostatni etap inwestycji, tj. remont przęsła wiaduktu nad jezdnią ul. Wejherowskiej oraz przyczółek wiaduktu od strony Gdańska. Wykonywane są również prace elektryczne i sanitarne, m.in. odwodnienie wiaduktu.

Etap I i II prac (lata 2018 i 2019) obejmował remont górnej części wiaduktu: konstrukcji wiaduktu, jezdni i chodników na wiadukcie i dojazdachu do wiaduktu, barier energochłonnych, balustrad, osłon przeciwporażeniowych, oznakowania.

W związku z pracami remontowymi, od soboty, 16 maja, do nocy z 23 na 24 maja 2020 r. (do ok. godz. 5.00), obowiązują zmienione trasy przejazdu autobusów linii 185 i N1.

Linia 185

W kierunku pętli Kamienny Potok – Kujawska obowiązuje objazd: od przystanku Goyki 01 do przystanku Kamienny Potok SKM 04 al. Niepodległości, ulicami: Malczewskiego, Kolberga, Obodrzyców i Wejherowską (bez wjazdu na ul. Kraszewskiego), z zatrzymaniem na wszystkich przystankach na trasie objazdu.

W kierunku pętli Rynek Non-Stop obowiązuje stała trasa linii. W związku z wydłużeniem czasu przejazdu kursu w kierunku Kamiennego Potoku, wybrane odjazdy z pętli przy ul. Kujawskiej zostają opóźnione do 3 minut.

W sobotę oraz niedzielę możliwe jest kontynuowanie podróży autobusem linii 185 do przystanków Kraszewskiego 01 i Sienkiewicza 02 przez pętlę Kamienny Potok – Kujawska, bez konieczności opuszczania pojazdu.

Linia N1

W kierunku Gdańska (przez Gdynię) obowiązuje objazd: od przystanku Goyki 01 do przystanku Brodwino – Szkoła 02 al. Niepodległości i ul. Malczewskiego, z pominięciem ul. Wejherowskiej, Obodrzyców i Kolberga, z zatrzymaniem na wszystkich przystankach na trasie objazdu (jako przystanki warunkowe – na żądanie).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...