Kultura i gastronomia na terenach zielonych Sopotu

Morskie Oko przy Operze Leśnej w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Najpiękniejsze tereny zielone w Sopocie oddajemy do dyspozycji instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców. To kolejna forma wsparcia, którą oferujemy sopockim artystom, gastronomikom i organizatorom lokalnych wydarzeń. 

– Od samego początku walki z epidemią powtarzamy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znalazła się branża i robimy wszystko, aby stworzyć takie warunki, by mogła funkcjonować w jak najszerszym, ale bezpiecznym zakresie i by jak najmniej osób straciło pracę – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Jednocześnie chcemy dać naszym mieszkańcom i gościom możliwość bezpiecznego udziału w ciekawych wydarzeniach. Zachęcamy branżę do zgłaszania się, przedstawiania projektów kulturalnych, gastronomicznych, sportowych, które mogłyby być realizowane w  zielonych przestrzeniach miasta.

Tereny objęte akcją to: Hipodrom, Stadion Leśny, stadion rugby, sopockie błonia, park Północny (Pole Mancowe), Opera Leśna oraz sopocki rynek. Aktywności na terenach zielonych będą realizowane w ramach projektów w okresie 26 czerwca – 31 sierpnia 2020.

Od poniedziałku działalność będą mogły wznowić lokale gastronomiczne i serwować jedzenie już nie tylko na wynos, ale i w lokalu.

Sopockie restauracje są gotowe na ponowne otwarcie. Większość przygotowała swoje regulaminy, które pozwolą poczuć się bezpiecznie zarówno pracownikom, jak i gościom. Z pewnością wszyscy będą dokładali starań, aby działalność prowadzona była na najwyższym poziomie, przy zachowaniu wszelkich wytycznych – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Przypominamy, że miasto umożliwia także poszerzanie ogródków gastronomicznych w przestrzeni miejskiej oraz na plaży. Jednocześnie zwróciliśmy się do sanepidu z wnioskiem o większe kontrole miejsc gastronomicznych.

Poniżej regulamin akcji wraz załącznikiem.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...