Sopot uczci setną rocznicę urodzin papieża Polaka

Drewniany krzyż papieski stojący przy sopockim Hipodromie.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły pod krzyżem papieskim w Sopocie złożone zostaną kwiaty, a sopoccy filharmonicy zagrają koncert online.

Kwiaty pod krzyżem papieskim przy sopockim Hipodromie złożą dziś przezydent Sopotu Jacek Karnowski, przewodniczący Rady Miasta Wieczesław Augustyniak i sopoccy radni. Przez cały dzień będą je mogli składać również mieszkańcy. By uczcić setną rocznicę urodzin papieża Polaka, filharmonicy Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, zagrają minikoncert papieski. Wydarzenie będzie dostępne online na profilu facebookowym PFK Sopot. Początek o 17.00.

Rocznica urodzin Karola Wojtyły to również okazja do wspomnień związanych z VII papieską pielgrzymką do Polski. W ramach wizyty, która odbyła się w dniach 5-17 czerwca 1999 roku, Jan Paweł II odwiedził Sopot. 5 czerwca po południu odprawił uroczystą mszę św. na sopockim Hipodromie. W nabożeństwie uczestniczyło wówczas 700 tysięcy pielgrzymów z Pomorza i innych regionów Polski.

Pamiątką po wizycie Ojca Świętego w Sopocie są fragmenty ołtarza papieskiego autorstwa Mariana Kołodzieja. Można je zobaczyć w wielu kościołach na Pomorzu. W Sopocie jest to drewniany krzyż - replika krzyża papieskiego, który ustawiono przy Hipodromie.

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...