„Pompujemy Radość”, czyli jak dużo dobrego można zrobić razem

Fot. materiały promocyjne

Akcja charytatywna jakiej jeszcze nie było! Studenci z całej Polski zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji z Pompą. Chodzi o uzbieranie jak największej kwoty na pomoc w walce z chorobami nowotworowymi dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Łukasz Dziekan, pomysłodawca projektu, członek Koła Naukowego Studencki Klub Biznesu, po wizycie w UCK wyznaczył sobie za cel zorganizowanie największej zbiórki na Pomorzu. 

– To, że obecnie na świecie panuje wirus, nie zwalnia nas z odpowiedzialności pomocy tym dzieciom mówi Łukasz Dziekan. – Możemy siedzieć w domach i kompletnie o tym zapomnieć, ale możemy też wziąć się w garść i zrobić coś na dużą skalę. Pandemia prędzej czy później minie, a my jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego.

Pomysł zrodził się po rozmowie z Ewą Lipską-Sidor, pielęgniarką oddziałową. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować zbiórkę internetową, która rusza 18 maja i będzie trwać do końca miesiąca. Jest to wyjątkowa inicjatywa studentów, którzy połączyli swoje siły, by zorganizować zbiórkę na tak ogromną skalę. Akcję wspierają prezydenci Trójmiasta oraz rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także media i osoby ze świata Internetu.

Cała akcja przebiega pod hasłem „Pompujemy Radość”. Wszystkich chętnych do niesienia pomocy zachęcamy do wsparcia poprzez wpłatę na: Pompujemy Radość 

Oficjalne zakończenie akcji „Pompujemy Radość” i przekazanie pieniędzy do Fundacji z Pompą planowane jest na 1 czerwca.

Link do wydarzenia „Pompujemy Radość” na Facebooku

Załączniki

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...