Remonty i przebudowy dróg  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 27 maja do 2 czerwca planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Trwa przebudowa nawierzchni chodnika na ulicy Lipowej (po stronie numerów parzystych) na odcinku od ul. Władysława IV do końca ulicy. W związku z pracami nie ma możliwości parkowania aut (po stronie numerów nieparzystych).

Planowany jest remont nawierzchni jezdni na ul. Łowickiej, na odcinku od posesji nr 15 do skrzyżowania z ul. Mazowiecką. W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości parkowania (po stronie budynków).

Od 27 maja, od godz. 6.00, do 29 maja godz. 14.00 zamknięty został wyjazd z ul. Marynarzy na al Niepodległości. Również dziś zajęty został prawy pas jezdni al. Niepodległości na wysokości ul. Marynarzy. Na czas prac wyznaczony został objazd łącznikiem na wysokości wyjścia z przejścia podziemnego.

Trwa przebudowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. 23 Marca do ul. Wybickiego włącznie.

Na czas inwestycji wprowadzono następującą organizację ruchu:

  • zamknięcie ciągu pieszego i rowerowego na odcinku od ul. 23 Marca do ul. 1 Maja (z zapewnieniem dojścia do przylegających posesji /instytucji oraz przystanku autobusowego),
  • zamknięcie ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Andersa do ul. Wybickiego (włącznie z tymi skrzyżowaniami). 

Dojazd do ul. Kopernika, Krótkiej oraz Wybickiego przy stadionie jest zapewniony objazdem poprowadzonym ul. Kochanowskiego a następnie ul. Armii Krajowej „pod prąd”,

  • na odcinku ul. Armii Krajowej od ul. Wybickiego do ul. Kochanowskiego wprowadzono obustronny zakaz zatrzymywania się,
  • na ul. Krasickiego oraz odcinku ul. Andersa pomiędzy al. Niepodległości a ul. Armii Krajowej wprowadzono ruch dwukierunkowy.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 czerwca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...