Pierwsze w Trójmieście kabiny odkażające działają już w sopockim pogotowiu

Ratownik medyczny stoi w kabinie odkażającej
Fot. Fotobank.PL/UMS

W Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sopocie nad bezpieczeństwem epidemicznym personelu ratunkowego i pacjentów od 29 maja czuwają… dwie kabiny odkażające do stosowania na zewnątrz. Koszt obu to blisko 40 tys. zł.

Jedna z kabin COVER-20 PRO dla pacjentów oraz pracowników pogotowia ustawiona jest przy wejściu do budynku od ul. Mieszka I. Druga obsługiwać będzie wyłącznie załogi karetek i znajduje się w pomieszczeniu do dekontaminacji karetek (czyli odkażania pojazdów).

Kabina odkażająca COVER-20 PRO jest obsługiwana bezdotykowo. Dysze zamgławiające uruchamiają się automatycznie po przekroczeniu bariery fotokomórkowej. Kabiny odkażające mają za zadanie zabezpieczenie pracowników pogotowia oraz pacjentów placówki przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz innych patogenów.

Urządzenie ma 2,35 m wysokości i 1,28 m szerokości. Wyposażone jest m.in. w wentylator, lampę antybakteryjną, aseptyczną wykładzinę medyczną – ścienną i podłogową, matę dezynfekcyjną podłogową, nasączoną płynem dezynfekcyjnym, łokciowy dozownik z płynem dezynfekcyjnym. Obie kabiny mają najazdy dla wózków inwalidzkich.

– Pomimo odmrażania kolejnych dziedzin gospodarki, znoszenia sanitarnych obostrzeń, musimy wciąż pamiętać, że epidemia nadal trwa – podkreśla Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Robimy wszystko, by służby, szczególnie te na pierwszej linii frontu walki z wirusem, były do niej jak najlepiej przygotowane. Stąd pomysł, by sopockie pogotowie kupiło dwie specjalne komory do dezynfekcji całych osób – ratowników, personelu i pacjentów placówki – podsumowuje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Fot. Fotobank.PL/UMS

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...