„Jutro będzie dobry dzień”. Więcej osób obejrzy koncert w Operze Leśnej

Pusta Opera Leśna. Widać sfotografowane z boku rzędy krzeseł i dach nad nimi.
Opera Leśna w Sopocie. Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

W sopockiej Operze Leśnej odbędzie się pierwszy koncert po złagodzeniu rygorów dotyczących organizowania wydarzeń kulturalnych. W sobotę, 6 czerwca, na widowni usiądzie więcej widzów niż pierwotnie zakładano, ale by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oglądającym, będzie to nie więcej niż 999 osób. Ze sceny usłyszymy przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i zaproszonych artystów.

Koncert „Jutro będzie dobry dzień” rozpocznie się w sobotę, 6 czerwcao godzinie 18.00. Na scenie Opery Leśnej zobaczymy Jakuba Waszczeniuka (trąbka), Joannę Knitter (śpiew), Wojciecha Staroniewicza (saksofon), a także trio Artura Jurka, oraz Polską Filharmonię Kameralną Sopot którą poprowadzi Maestro Tomasz Bugaj. W pierwszej części koncertu zabrzmią wielkie przeboje muzyki klasycznej. Będą to utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta i Josepha Haydna. Część drugą wypełnią popularne przeboje muzyki rozrywkowej, takie jak „Guantanamera”, „In the Mood”, czy „O mnie się nie martw”.

 – Ogromnie się cieszymy, że po blisko 3 miesięcznej przerwie, nareszcie możemy spotkać się „na żywo” z naszą publicznością – mówi Wojciech Rajski, dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. – To będzie muzyczne podziękowaniem dla mieszkańców za niezwykle odpowiedzialne zachowanie podczas trudnego czasu pandemii. Chcemy wspólnie z Państwem świętować kolejny etap zniesienia ograniczeń i cieszyć się możliwością wspólnego spędzenia czasu – dodał dyrektor Rajski.

 – Koncert dedykujemy medykom, pracownikom socjalnym i wszystkim dobrym ludziom, którzy pomogli nam przetrwać trudny czas pandemii – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – To kolejny krok w kierunku pełnego „odmrożenia" kultury, dziedziny niezwykle ważnej dla Sopotu i sopocian – dodaje prezydent.

Bilety w cenie 15 i 25 zł można kupować za pośrednictwem stron internetowych Polska Filharmonia Kameralna Sopot i Bałtycka Agencja Artystyczna BART. Zwiększona została pula biletów na wydarzenie. Przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa widzów, koncert w Operze Leśnej będzie mogło obejrzeć nawet 999 osób.

Wydarzenie odbędzie się w 38 rocznicę pierwszego występu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Koncert inaugurujący działalność orkiestry pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego odbył się 6 czerwca 1982 roku w Sali Teatru Muzycznego w Gdyni. Zagrano wówczas m.in. utwory Mozarta i Szostakowicza.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...