Regaty katamaranów ponownie w Sopocie

Katamaran płynie ponad powierzchnią morza. Na burcie żeglarz z zaciętą  miną.
Regaty katamaranów. Fot. Czepela Foto Surf

Po przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa, na wody Zatoki Gdańskiej wracają regaty. W weekend 6-7 czerwca br. rozegrane zostaną pierwsze po złagodzeniu restrykcji – Sopot Catamaran Cup, w randze Pucharu Polski. Regaty rozpoczną się w sobotę o 11.30 paradą katamaranów.

Organizator, UKS NAVIGO z Sopotu, liczy na udział 30 dwukadłubowych jednostek. Rywalizować będą klasy: A, Hobie Cat 16 oraz Open. W klasie A będzie można kibicować zawodnikom ze światowej czołówki, z aktualnym medalistą Mistrzostw Świata Tymkiem Bendykiem na czele. W klasie Open zobaczymy między innymi załogę w składzie Kuba Surowiec/Kasia Goralska, na latającym katamaranie klasy olimpijskiej  Nacra 17. Ponadto młodzież z kadry narodowej juniorów startować będzie na katamaranach Nacra 15.

Regaty rozpoczną się w sobotę o 11.30 paradą katamaranów przy molo w Sopocie. Następnie o godzinie 12.00 wystartują 3 wyścigi. W niedzielę regaty rozpoczną się o godzinie 11.30. Trasa regat będzie ustawiona tak, by – przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa – zmagania żeglarzy można było obserwować z molo i sopockich plaż.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, w którym zawodnicy będą klarować swój sprzęt i wodować łódki. Regaty będą jednymi z pierwszych na świecie po zluzowaniu restrykcji związanych z pandemią. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników i relacji na stronie internetowej UKS NAVIGO.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...