Na Hipodrom wracają skoki

Jeździec na koniu przeskakującym przez przeszkodę. Zdjęcie w zbliżeniu.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank/PL/UMS

Pandemia koronawirusa spowodowała na wiele tygodni wstrzymanie rozgrywek sportowych. Wprowadzone rygory dotyczyły także konkurencji jeździeckich. Po przerwie, na parkur sopockiego Hipodromu wracają jeźdźcy i konie, choć jeszcze bez publiczności.

W weekend 13-14 czerwca odbędą się regionalne zawody w skokach przez przeszkody. Na razie bez udziału publiczności, ale przy sporej frekwencji uczestników. Po przymusowej przerwie zarówno zawodnicy, jak i wierzchowce, są spragnieni ruchu. Swój udział zapowiedziało 150 jeźdźców i tyleż koni. 

Natomiast na lipiec zaplanowano na Hipodromie dwie imprezy, związane ze skokami przez przeszkody. w dniach od 3 do 5 lipca w Sopocie zagości Polska Liga Jeździecka. Będzie to czwarty etap cyklu zawodów o randze ogólnopolskiej, rozgrywanych w różnych ośrodkach na terenie całego kraju.

W drugiej połowie miesiąca, od piątku do niedzieli (17 do 19 lipca) Hipodrom będzie należał do najmłodszych sportowców, którzy powalczą o zwycięstwo w Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży.

Organizatorzy zaznaczają, że choć na razie przepisy nie pozwalają na udział widzów, wszyscy mają wielką nadzieję, że jeszcze w tym sezonie letnim będzie można zaprosić publiczność.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...