Rodzinny Sopot – szukamy wykonawcy na budowę żłobka  

Wizualizacja budynku
Fot. materiały promocyjne

Zakończyły się prace projektowe i uzgodnienia przed postępowaniem przetargowym na wyłonienie wykonawcy, który zbuduje miejski żłobek. Od wielu lat jednym z priorytetowych działań miasta jest wspieranie rodzin, czego efektem jest m.in. zapewnienie każdemu dziecku miejsca w przedszkolu. Teraz przyszła kolej na najmłodszych sopocian. Mieszkańcy kurortu, w ankiecie, sami zdecydowali o lokalizacji placówki, która mieścić się będzie przy ul. Obodrzyców 18-20.

 

Miasto rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy robót budowalnych oraz zagospodarowania terenu – czyli budowy dróg dojazdowych, chodników, ogrodzenia, oświetlenia, placu zabaw dla przedszkola i placu zabaw dla żłobka, nowych nasadzań zieleni. Zgodnie z projektem przyszły żłobek to budynek wykonany w technologii tradycyjnej, wolnostojący, niepodpiwniczony z dwiema kondygnacjami nadziemnymi, piętro nad jego północno-zachodnią częścią przykryte będzie dachem dwuspadowym, skrzydła będą parterowe i przykryte dachem płaskim.

– Nowy żłobek to kolejny element prowadzonych konsekwentnie działań Sopotu wspierających rodziny. Przypomnę, że od wielu lat wszystkie chętne dzieci w wieku 3-6 lat mają zapewnione miejsce w przedszkolu, teraz przyszedł czas na maluszki – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – W Sopocie mamy jeden żłobek publiczny z 84 miejscami, do którego uczęszczają wyłącznie dzieci mieszkające na terenie miasta. W nowej placówce znajdzie miejsce ok. 60 maluchów. Możliwość pozostawienia dziecka pod profesjonalną opieką da wielu mamom szansę powrotu do pracy, jeśli będą tego chciały. Rodziny posiadające Sopocką Kartę Rodziny 3+ otrzymują 50 proc. zniżki opłaty za pobyt dziecka w żłobku samorządowym. 

Zainteresowani budową żłobka mają czas na złożenie oferty do poniedziałku, 13 lipca 2020 r., do godz. 12.00. Wykonawca zaś będzie miał 365 dni na realizację zamówienia, liczone od daty zawarcia umowy.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu dostępne są na stronie sopockiego Biuletynu Informacji Publicznej

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...