Sopot – Aktywni Mieszkańcy. Zaprojektuj z nami swoją przyszłość

Dłoń dorosłej osoby z długopisem, zapisuje coś w zeszycie
Fot. Pixabay

Masz problem ze znalezieniem pracy? Chcesz podnieść kwalifikacje zawodowe? Zgłoś się do projektu Sopot – Aktywni Mieszkańcy (etap 2). Rynek pracy jest wymagający, w szczególności dla osób, które zmagają się z trudnymi sytuacjami życiowymi. Sopot wraz ze Stowarzyszeniem Na Drodze Ekspresji proponuje mieszkańcom wsparcie w aktywizacji społecznej i zawodowej.

Możliwe formy pomocy:

  • wsparcie asystenta, który będzie towarzyszył uczestnikowi w działaniach dotyczących poszukiwania pracy, rozwoju osobistego, może być wsparciem w poruszaniu się po mieście czy załatwianiu spraw urzędowych,
  • konsultacje psychologiczne,
  • doradztwo zawodowe,
  • szkolenia i kursy zawodowe potwierdzone  certyfikatem.

Osoby biorące udział w projekcie są traktowane indywidualnie. Rodzaj wsparcia, wybór kursu zawodowego, ścieżka rozwoju są dopasowywane do predyspozycji i możliwości uczestnika. Pracownicy Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji są gotowi do wysłuchania każdej, indywidualnej historii.

Projekt Sopot – Aktywni Mieszkańcy skierowany jest do osób bezrobotnych bądź pracujących w niepełnym wymiarze godzin lub uczniów/studentów. Warunkiem przystąpienia do projektu jest mieszkanie na terenie Sopotu.

Wsparcie udzielane jest osobom z niepełnosprawnościami, zmagającym się z problemami psychicznymi, osobom, które są w trudnej sytuacji materialnej, życiowej. Dzięki poprzedniej edycji projektu 10 osób podniosło swoje kwalifikacje zawodowe i 16 osób znalazło pracę.

 

Zapraszamy na Dzień Otwarty projektu „Sopot – Aktywni Mieszkańcy”

2 lipca, w godz. 10.00-17.00
ul. Marynarzy 4, sala nr 1 (parter)

Pracownicy Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące projektu, możliwości udzielenia wsparcia.

 

Więcej informacji na stronie: Aktywni Mieszkańcy

Facebook: Sopot Aktywni Mieszkańcy

Kontakt: scop@sopot.pl, ekspresja.org@gmail.com

Telefon: 513 743 810, 729 863 879

Biuro projektu Aktywni Mieszkańcy
ul. Marynarzy 4. Pokój nr 17-18 lub 3
czynne w godz.:

  • poniedziałek 9.00-18.00
  • wtorek 8.30-16.00
  • środa 9.00-18.00
  • czwartek 8.30-16.00
  • piątek 8.30-14.00

 

Projekt „Sopot – Aktywni Mieszkańcy (etap 2)” realizowany jest przez Gminę Miasta Sopotu/Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Drodze Ekspresji, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...