„Sieć w domu” z Biblioteką Sopocką

Fot. materiały promocyjne

W ramach projektu „Sieć w domu” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka Sopocka proponuje:

27 czerwca, o godz. 10.00 – trening online „Kalistenika z książką”. Trener kalisteniki Dawid Przychodzeń poprowadzi trening siłowy, z wykorzystaniem tego, co w bibliotece jest najważniejsze, czyli książki. Wydarzenie będzie można śledzić na fanpage’u Biblioteki Sopockiej i Sopoteki.

29 czerwca, o godz. 17.30 – warsztaty z tworzenia książki 3D z wydawnictwem Kurza Stopka. Filmik warsztatowy będzie dostępny w mediach społecznościowych, na fanpage’u Biblioteki Sopockiej. Zapisy na: sopoteka@mbp.sopot.pl.

W ramach projektu „Ramię w ramię z bohaterem” finansowanego ze środków MKiDN Biblioteka Sopocka proponuje także spacer śladami sopockich artystów, pod hasłem: „Sopocki Montparnasse”. Początek
29 czerwca, o godz. 16.30 przy Sopot Centrum.

Spacer poprowadzi Tomasz Kot, miłośnik i znawca Sopotu, który opowie m.in. o artystach-malarzach związanych z miastem i utworzoną tu w 1945 r. siedzibą Akademii Sztuk Pięknych. Stworzyli ją przybyli z artystycznej, paryskiej emigracji, malarze koloryści, nazywani w historii sztuki „szkołą sopocką". Tworzyli dzieła sztuki, ale także klimat miasta i jego codzienność́.

Mimo, że ASP od dziesięcioleci funkcjonuje w Gdańsku, w Sopocie nadal panuje specyficznie artystyczny klimat. W mieście działa największa w północnej Polsce galeria sztuki (PGS), a ul. Obrońców Westerplatte, gdzie mieściła się uczelnia i gdzie mieszkali jej wykładowcy, nadal zamieszkują artyści. Trasa spaceru prowadzi m.in. ulicą Obrońców Westerplatte. Na wydarzenie można zapisać się przez profil Fb Biblioteki Sopockiej.

30 czerwca, o godz. 18:00, spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem. Spotkanie online będzie można śledzić na fanpage'u Biblioteki Sopockiej i Sopoteki.
Paweł Sołtys, autor tekstów i opowiadań drukowanych w „Studium", „Lampie" i „Ricie Baum". W 2017 zadebiutował wydanym przez Wydawnictwo Czarne zbiorem opowiadań „Mikrotyki", znakomicie przyjętym przez krytyków. Wiosną 2018 został laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2018 oraz nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2018. We wrześniu 2019 roku ukazała się druga książka Pawła Sołtysa „Nieradość”, wydana nakładem Wydawnictwa Czarne. Jako dziennikarz związany był ze stacją radiową Roxy FM, w której prowadził autorską audycję „Tramwaj z Pragi”.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...