W weekendy ulica Piastów nie dla samochodów

Dwoje ludzi w letnich ubraniach idzie deptakiem w kierunku plaży
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, iż począwszy od soboty 27 czerwca zamknięta dla ruchu w każdą: sobotę, niedziele i święto, będzie ul. Piastów.

Wprowadzany zakaz nie będzie dotyczył dojazdu na teren pobliskich posesji oraz na teren kościoła i Pomorskiego Centrum Reumatologii (szpitala reumatologicznego dla dorosłych). Zostaną również zamknięte zatoki postojowe wzdłuż ulicy, zarówno po prawej jak i lewej jej stronie.

Od 27 czerwca do odwołania wyłączona z ruchu będzie część ul. Emilii Plater, tj. odcinek prowadzący bezpośrednio do plaży, na wysokości posesji nr 7/9/11. Możliwość dojazdu będą mieli wyłącznie mieszkańcy tej posesji.

Zamknięcie ul. Piastów i części ul. Emilii Plater ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie kurortu, w szczególności przebywających na plaży. Zmiany w ruchu zapewnią swobodny przejazd dla służb ratowniczych, co do tej pory było utrudnione przez parkujące pojazdy.

Goście przyjeżdżający do Sopotu mają wiele możliwości bezpiecznego dotarcia do miasta i na plażę. Do kurortu można przyjechać komunikacją miejską, Szybką Koleją Miejską, można również zostawić auto na parkingu buforowym przy ERGO ARENIE. Tam na turystów i gości czeka 700 miejsc parkingowych, a do centrum przewiozą ich elektryczne, ekologiczne meleksy. Parking jest bezpłatny, a przejazd meleksem to jedynie koszt 3 złotych dla osób dorosłych. Dla wielu gości, a szczególnie dzieci, przejazd takim pojazdem może być dodatkową, wakacyjną atrakcją.

Jeśli zaś ktoś chce udać się bezpośrednio na plażę – ma możliwość aleją dębową przejść z parkingu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...