Pierwsza bitwa frekwencyjna za nami. Sopot prowadzi w swojej kategorii!

Osoby stoją w kolejce do oddania głosu w wyborach
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopot włączył się w akcję profrekwencyjną #metropoliagłosuje i po pierwszej turze wyborów jest na pierwszym miejscu w kategorii gmin powyżej 30 tys. mieszkańców. W naszym mieście w niedzielę, 28 czerwca frekwencja wyniosła 74,30%. Walczymy dalej! Do wygrania 30 tys. zł.

Do wyboru prezydenta potrzebne będzie jeszcze jedno głosowanie, a to oznacza, że przed nami drugi, metropolitalny bój o frekwencję. Pierwszą bitwę wygraliśmy. Duże miasta (pow. 30 tys. mieszkańców) zdominowali mieszkańcy Sopotu, którzy osiągnęli frekwencję 74,3%. W całej metropolii frekwencja wyniosła 64,8%.

Jest o co walczyć, bo Obszar Metropolitalny Gdańsk – Gdynia – Sopot na nagrody przeznaczył w sumie 90 tys. zł, w trzech kategoriach.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy oddali głos w Sopocie. Jesteśmy dumni z naszej postawy i dojrzałości – mówi prezydent Jacek Karnowski. – Przed nami druga tura, więc do boju! W ramach konkursu #MetropoliaGłosuje, gmina z najwyższą frekwencją może wygrać 30 tys. złotych. Sopot środki te przeznaczyłby na działania integrujące dla mieszkańców – dodaje prezydent.

 

 

W końcowym rankingu ważna będzie średnia frekwencja z obu tur. Wyniki nie są przesądzone, stąd zachęcamy do aktywnego udziału w wyborach. Zabierzcie na nie bliskich: rodzinę, znajomych, zachęćcie sąsiada i listonosza. Każdy głos jest ważny. Ostateczne rozstrzygnięcie 12 lipca.

Więcej informacji na stronie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot   

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...