Sopot Film Festival i Koncert Muzyki Filmowej. Bilety w sprzedaży

Opera Leśna wieczorem. W tle scena i koncert muzyki filmowej.
Materiały prasowe SFF. Fot. Roman Jocher

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmowy Sopot Film Festival odbędzie się już po raz dwudziesty. W dniach 11-24 lipca zobaczymy polskie i światowe premiery, filmy, które nie weszły do szerokiej dystrybucji oraz tytuły, które funkcjonującą tylko w wąskim obiegu festiwalowym.

W programie 20. Sopot Film Festivalu, podobnie jak w ubiegłych latach, znalazły się trzy konkursy filmowe: 

„1-2” międzynarodowy konkurs debiutów i drugich filmów fabularnych, „Dok.pl” konkurs pełnometrażowych polskich filmów dokumentalnych oraz międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych.

Stałym punktem programu jest pasmo poświęcone kinematografii z regionu Morza Bałtyckiego, ze szczególnym uwzględnieniem Skandynawii. Co roku filmy z tego regionu prezentowane są w sekcjach konkursowych i pozakonkursowych oraz w osobnym paśmie „Panorama". W 2020 r. bohaterem tego pasma będzie Islandia.

W programie festiwalu znajdą się również pasma podsumowujące miniony sezon kinowy i festiwalowy, czyli sekcja Spectrum 19/20 oraz Spectrum DOK a także sekcja prezentująca dokumentalne filmy muzyczne.

W tym roku Festiwal odbędzie się wyjątkowo w dniach 11-24 lipca, a więc potrwa o 5 dni dłużej niż zwykle, a pokazy zamiast w salach kinowych odbywać się będą w różnych przestrzeniach plenerowych, w tym m.in. na Hipodromie czy sopockim rynku.

Stałym punktem programu festiwalowego jest Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się już po raz piąty, w tym roku pod tytułem „Apokalipsa czy nowy początek?”. Będzie to pierwszy taki koncert w Polsce po złagodzeniu dyscypliny związanej z pandemią. W tym roku koncert odbędzie się 15 lipca w Operze Leśnej. W programie znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa i Johanna Johannssona. Tradycyjnie zabrzmią również nowe, symfoniczne aranże takich wykonawców jak: Michael Kiwanuka, Air, Son Lux i Woodkid. To wszystko w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot w towarzystwie gościnnych muzyków i solistów, którymi w tym roku będą Paulina Przybysz i Kev Fox.

Podczas koncertu usłyszymy muzykę m.in. z filmów: „Requiem dla snu”, „Interstella”, „Incepcja”, „Nowy początek”, „Zbuntowana”, „Łowca androidów”, „Źródło”, „Grawitacja”, „Przekleństwa niewinności”, „Moja miłość” a także seriali „Gra o Tron”, „Dark” i „Wielkie kłamstewka”.

Bilety w cenie od 50 do 70 zł są już w sprzedaży, można je kupować przez stronę Sopot Film Festival.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...