Regaty Maristo Cup

Żaglówki na wodzie
Fot. materiały organizatora

Dziewiąta edycja regat Maristo Cup, wcześniej znanych jako SailBook Cup, rozpocznie się w Sopocie w sobotę, 18 lipca. Regaty nawiązują do historycznego wyścigu pionierów żeglarstwa morskiego w Polsce, którzy już w 1934 roku zorganizowali regaty na trasie Gdynia – Visby.

W regatach Maristo Cup biorą udział żeglarze-amatorzy i profesjonaliści, wśród których są wielokrotni mistrzowie, m.in. Szymon Kuczyński, Jacek Zieliński, Krystian Szypka, Zbigniew Gutkowski.

Start regat z Sopotu planowany jest na 18 lipca. Popłynie 25 żaglowców – tyle załóg potwierdziło swój udział. Trasa regat rozpoczyna się przy wyjściu z sopockiej mariny i prowadzi do szwedzkiego Visby. Następnie jednostki okrążą Gotlandię i wrócą do Sopotu. Powrót zaplanowano na 26 lipca.

Wszystkie biorące udział w regatach jednostki są wyposażone w system trackingu satelitarnego, co oprócz bezpieczeństwa zapewnia też możliwość śledzenia postępu regat, także przy użyciu aplikacji mobilnej.

Start regat Maristo Cup będzie można obserwować z molo i sopockich plaż.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...