Na wakacje Kraków nieodkryty

Kopiec w Krakowie
Kopiec w Krakowie Fot. materiał promocyjny Krakowa

Wawel, Sukiennice, wieża mariacka, Rynek Główny – brzmi znajomo? Świetnie, bo to jedne z najpopularniejszych punktów, które z pewnością widziałeś zwiedzając już Kraków. Stolica Małopolski ma jednak do zaoferowania zdecydowanie więcej wartych zobaczenia zabytków i miejsc, niekoniecznie z pierwszych stron przewodników, o czym przypomina w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”. Przekonaj się o tym podczas nadchodzących wakacji!

Lato to doskonała okazja, by ponownie wybrać się do Krakowa, ponieważ wakacje można tam spędzić ciekawie, komfortowo i na długo zachować je w pamięci.  Zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, warte zobaczenia zabytki, niepowtarzalna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna i przyroda, z którą można obcować nie opuszczając granic administracyjnych miasta – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić tu dłuższy lub krótszy urlop.

– Chcemy pochwalić się tym, z czego słynie Kraków, ale również mniej popularnym obliczem miasta. Tym razem chcemy zachęcić turystów, aby przeszli, przejechali czy przepłynęli Kraków i spojrzeli na niego z nieco innej perspektywy – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i dodaje, że miasto można zwiedzać wiele razy i za każdym razem dowiadywać się o nim czegoś nowego.

Kopce, perła socrealizmu i spływ kajakowy!

W ostatnich latach Kraków bardzo zmienił swoje turystyczne oblicze. Niegdyś wszystko, co najważniejsze, sprowadzało się do Starego Miasta. Dziś trudno wyobrazić sobie pobyt bez odwiedzenia Kazimierza – dawnego miasta zamieszkiwanego przez Żydów, spaceru przez Wisłę kładką o. Bernatka w kierunku Podgórza czy zafundowania sobie powrotu do socrealizmu w Nowej Hucie. Niezmienne pozostaje ciągle jedno – Kraków to kulturalna stolica Polski. Na zwiedzających czekają nie tylko liczne muzea, galerie i teatry, ale także miejsca, z którymi związani byli najwybitniejsi poeci i pisarze – Czesław Miłosz, Wisława Szymborska czy  Adam Zagajewski.

Będąc w stolicy Małopolski warto też przejść się ścieżkami papieża-Polaka czy szlakiem Twierdzy Kraków składającej się z blisko 100 obiektów o charakterze militarnym. Fani twórczości Stevena Spielberga czy Wojciecha Smarzowskiego mogą próbować odnaleźć miejsca znane im z filmowych kadrów. Spragnieni pięknych widoków powinni zobaczyć miasto z perspektywy wody – czy to płynąc statkiem po Wiśle, czy podziwiając dziką przyrodę z kajaka na Dłubni.

Jak wakacje, to wypoczynek w zieleni. Czy wiesz, że w mieście jest aż 50 parków, w tym 48-hektarowe Błonia – największa łąka w mieście? Wytchnienia można szukać też nad Wisłą i zalewami: Bagry czy Nowohuckim. Na Kraków warto też spojrzeć… z góry – i nie chodzi tylko o obleganą wieżę krakowskich hejnalistów, ale także wierzchołki krakowskich kopców!

Skorzystaj z Karty Turysty #zwiedzajKraków

W ramach kampanii „Kraków nieodkryty” miasto przygotowało dla gości specjalną ofertę, która pozwoli skorzystać z wybranych krakowskich atrakcji w bardziej przystępnej cenie. Każdy, kto w terminie 1 lipca-31 października 2020 r. zdecyduje się przyjechać na minimum jedną noc pod Wawel i zatrzyma się w jednym z krakowskich hoteli, który przystąpił do Programu #zwiedzajKraków, zyska Kartę Turysty. Uprawnia ona do skorzystania z 20 proc. rabatów u partnerów programu, m.in. w restauracjach, hotelach, sklepach z rękodziełem.

Więcej informacji na stronach: turystycznej Krakowa, miasta Krakowa lub na profilu facebookowym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...