Zieleń na pl. Przyjaciół Sopotu – zobacz relację z konsultacji

W konsultacjach dotyczących potencjału przestrzeni pl. Przyjaciół Sopotu, które odbyły się 7 lipca za pośrednictwem platformy do wideokonferencji, udział wzięło 20 osób. A jeszcze do 15 lipca można wypełnić ankietę dotyczącą zieleni na głównym placu miasta.

Konsultacje online przebiegały w  swobodnej atmosferze wymiany poglądów, spostrzeżeń, uwag, obaw i oczekiwań, jakie dotyczą przestrzeni placu. W trakcie konsultacji projektanci starali się zidentyfikować główne problemy, ale przede wszystkim zachęcić mieszkańców do wyrażania swoich opinii.

Mówiono m.in. o potrzebie wprowadzenia zieleni, małej architektury, oczekiwanym charakterze placu, jego funkcji, a także zastanawiano się, w jaki sposób mieszkańcy będą mogli utożsamiać się z tym miejscem.

Był także czas na pierwsze podsumowanie wyników ankiety na temat pl. Przyjaciół Sopotu. Do 15 lipca można ją jeszcze wypełnić w punktach Informacji Turystycznej (ul. Dworcowa 4, pl. Zdrojowy 2). Ankieta dostępna też jest w wersji elektronicznej.

Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem z konsultacji.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...