Pierwsza taka niedziela w Operze Leśnej

RUUPs – estoński megafon w lesie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Serią warsztatów, koncertów i słuchowisk 12 lipca przywitane zostaną RUUPsy – trzy estońskie megafony, które stanęły w pobliżu sceny. Tego dnia LASY będą czynne od 12.00, a niedziela zakończy się w rytmie argentyńskiego tanga. 

Program dnia:

LASY – bar otwarty od godz. 12.00

RUUPs – estońskie megafony

  • godz. 12.00-13.00 – Loveina, koncert akustyczny (Agata Leśniewska, Maja Biesek, Filip Arasimowicz)
  • godz. 13.00-14.00 – Melo liryka zakwita muzyka, warsztat (Ania Broda)
  • godz. 14.00-15.00 – Nasłuchiwanie, spacer dźwiękowy (Marcin Dymiter)
  • godz. 15.00-16.00 – Czytanie z muzyką na żywo, słuchowisko/(Wojciech Stachura, Magdalena Żulińska, Maja Miro-Wiśniewska)
  • godz. 16.00-20.00 – Milonga, wieczór z tangiem argentyńskim (LASY)

Udział w wszystkich wydarzeniach jest możliwy po kupie biletu uprawniającego do zwiedzenia Opery Leśnej. Szczegółowe informacje na stronie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie

RUUPs estońskie megafony

RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie. 

Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów, ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej, jest wzmacnianie dźwięków krajobrazu. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

RUUPs to też miejsce zabawy. Każdy dorosły może znów poczuć się mały, gdy stanie pomiędzy megafonami o średnicy trzech metrów. Każde dziecko z łatwością zamieni się zaś w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...