W podziękowaniu za okazane serce

Strażacy stoją przy budynku, w środku dwóch mężczyzn i kobieta
Fot. materiały UMS

W miejscowości Schodno (gmina Dziemiany, powiat kościerski) w czasie trwania epidemii przez półtora miesiąca przebywało dwoje mieszkańców Sopotu zakażonych koronawirusem. Opiekowali się nimi strażacy ochotnicy z terenu tej gminy, dostarczając im zakupy, leki i inne niezbędne artykuły.

By podziękować strażakom za pomoc i okazane serce, w poczuciu odpowiedzialności i solidarności pomiędzy samorządami, prezydent miasta poprosił radnych o zgodę na przekazanie kwoty 50 tys. zł w formie pomocy finansowej, z przeznaczeniem dla strażaków ochotników z Gminy Dziemiany. Z pieniędzy tych kupionych będzie dziesięć kompletów ubrań specjalistycznych do akcji ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy.

W piątek, 10 lipca, wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim w gminie Dziemiany osobiście dziękowała za okazaną pomoc i przekazać uchwałę Rady Miasta Sopotu dotyczącą  finansowego wsparcia.

– Proszę przyjąć gorące podziękowania za opiekę, jaką druhowie z OSP Dziemiany otoczyli dwoje zakażonych koronawirusem mieszkańców Sopotu i ich rodzinę – mówiła wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim. – Przez półtora miesiąca, w tych ekstremalnie trudnych dla służb warunkach pandemii, sopocianie mogli liczyć na ogromne zaangażowanie i pomoc strażaków. To pokazuje, że zawsze warto wierzyć w dobro i jego moc. W ludzką solidarność, dzięki której po raz kolejny przekonujemy się o sile wspólnych działań. Doceniając poświęcenie i profesjonalizm członków OSP Dziemiany jeszcze raz dziękujemy za pomoc. Życzymy, by ich codzienna praca była darzona należnym jej szacunkiem i uznaniem – dodała wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...