Wiersze na Piętrze w Dworku Sierakowskich

Biały dworek z czerwonym dachem.
Dworek Sierakowskich w Sopocie. Fot. Fotobank.PL/UMS

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos” zapraszają na prezentację debiutanckiego tomu wierszy Michała Fałtynowicza „Witajcie w moim Betlejem!".

Spotkanie z cyklu Wiersze na Piętrze odbędzie się w piątek 31 lipca 2020 r. o godz. 17.30, a rozmowę poprowadzi Piotr W. Lorkowski, krytyk i badacz literatury. Wstęp wolny.

Michał Fałtynowicz urodził się 22 października 1996 roku w Suwałkach. Publikował w czasopismach literackich: „Topos”, „Czas Literatury”, „Fabularie”, „eleWator”, „Kroniki według Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach”, opowiadanie „Pierwszy dzień wojny" – w kwartalniku artystycznym „Bliza”. W 2019 roku opublikował zbiór czterech sztuk scenicznych pt. „Ciemność" (Warszawa 2019). Dwukrotnie gościł w Radiu Gdańsk w audycji „Po pierwsze wiersze”.

Debiutancki zbiór poezji „Witajcie w moim Betlejem!" ukazał się w 2020 roku nakładem Biblioteki „Toposu”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...