Koncert Muzyki Filmowej

Koncert w Operze Leśnej, na pierwszym planie widownia pełna widzów.
Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS

Koncert Muzyki Filmowej jest najbardziej spektakularnym wydarzeniem Międzynarodowego Sopot Film Festivalu. Odbędzie się już po raz piąty, w tym roku pod hasłem „Apokalipsa czy nowy początek”. To pierwszy koncert muzyki filmowej w Polsce po złagodzeniu dyscypliny związanej z pandemią.

W tym roku Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się 15 lipca w Operze Leśnej. Początek o godz. 21.00, wejście na teren Opery Leśnej od 20.00. W programie koncertu znalazły się utwory wielkich kompozytorów muzyki filmowej: Hansa Zimmera, Ramina Djawadiego, Clinta Mansela wraz z Kronos Quartet, Michaela Nymana, Stevena Prica, Vangelisa czy Johanna Johannssona. Tradycyjnie zabrzmią również nowe, symfoniczne aranże takich wykonawców jak Michael Kiwanuka, Air, Son Lux i Woodkid. To wszystko w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Rafała Janiaka oraz zaproszonych solistów i gości, m.in. Pauliny Przybysz i Kev Foxa.

Tradycyjnie już koncert muzyki filmowej to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie festiwal. Podczas koncertu usłyszymy muzykę m.in. z filmów: „Requiem dla snu”, „Interstella”, „Incepcja”, „Nowy początek”, „Zbuntowana”, „Łowca androidów”, „Źródło”, „Grawitacja”, „Przekleństwa niewinności”, „Moja miłość” a także seriali „Gra o Tron”, „Dark” i „Wielkie kłamstewka”.

- Sopocki koncert muzyki filmowej będzie jak zawsze połączeniem muzyki klasycznej i elektronicznych aranży - mówi Michał Grubmandyrektor Sopot Film Festiwalu. - Od pierwszej edycji naszym celem było połączenie takiej stylistyki, czyli z jednej strony, piękne symfoniczne suity w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, a z drugiej dubstepowe czy drum’n’basowe remiksy w wykonaniu Sebastiana Lipińskiego, związanego m.in. z zespołem BYTY. Lipiński w tym roku m.in. zmierzy się z utworami z filmu Czas Apokalipsy poddając je całkowitej dekonstrukcji. Na naszym koncercie bardzo mocną stroną są również wizualizacje, do których tworzenia zapraszamy artystów wizualnych i VJ’ów. Tym razem odpowiedzialny za nie będzie Pan.Mruk – dodaje Michał Grubman.

SFF dłuższy, w różnych lokalizacjach

W tym roku Festiwal odbędzie się wyjątkowo w dniach 11-24 lipca, a więc potrwa o 5 dni dłużej niż zwykle, a pokazy zamiast w salach kinowych odbywać się będą w zadaszonych przestrzeniach plenerowych – w Operze Leśnej, na Hipodromie czy sopockim rynku.

Pełen program oraz sprzedaż biletów online na stronie Sopot Film Festival.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...