Sopot Wyborczą Stolicą Polski!

Widok na Sopot z góry
Fot. Jacek Bieliński

Najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich 2020 została odnotowana w... Sopocie! Tym samym miasto otrzymało tytuł Wyborczej Stolicy Polski w profrekwencyjnej akcji „Gazety Wyborczej” zachęcającej do głosowania 28 czerwca i 12 lipca. Nagrodą dla samorządu Sopotu jest wakacyjna kampania promocyjna o wartości 100 tys. zł, a dla mieszkańców kurortu – 10 tys. subskrypcji treści Wyborcza.pl.

Tytuł Wyborczej Stolicy Polski wywalczył Sopot, w którym frekwencja w pierwszej turze wyniosła 74,3 proc., a w drugiej – 77,59 proc. Tym samym nadmorski kurort wyprzedził w frekwencyjnym rankingu prawie 380 innych miejscowości, które są siedzibami powiatów. 

– Wysoka frekwencja nie jest u nas zaskoczeniem, to kolejne wybory z dobrym wynikiem. Choć może wcześniej nie był on aż tak wysoki i nie zostaliśmy nigdy Wyborczą Stolicą Polski – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Ale na społeczną i obywatelską postawę mieszkańców możemy liczyć właściwie zawsze.

Zwycięski samorząd otrzyma od gazety wakacyjną kampanię promocyjną wartą 100 tys. zł. Będzie ją mógł wykorzystać np. do zaprezentowania ciekawych i wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych. Natomiast mieszkańcy Sopotu będą mogli skorzystać ze 10 tys. subskrypcji treści Wyborcza.pl – prenumerat Premium na 3 miesiące.

Profrekwencyjna akcja „Gazety Wyborczej” trwała od połowy czerwca. 

– Jeszcze przed I turą zachęcaliśmy czytelników do mobilizacji i głosowania, m.in. ogłosiliśmy wyścig miast o miano Wyborczej Stolicy Polskiej. Takich akcji profrekwencyjnych było w Polsce więcej i okazały się one skuteczne – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” i szef redakcji lokalnych. – Cieszy mnie wygrana Sopotu, miasta, które od lat słynie z obywatelskich działań. To miejsce warte odwiedzin i będziemy do tego zachęcać publikując na naszych łamach wakacyjną kampanię reklamową – nagrodę dla zwycięskiego miasta. Liczę, że mieszkańcy skorzystają też z 10 tys. prenumerat cyfrowych, które będą mogli pobrać na naszej stronie.

 

Zobacz, jak skorzystać z bezpłatnej cyfrowej prenumeraty Premium na 3 miesiące

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...