Puchar Polski dla Ogniwa!

Fot. materiały prasowe Ogniwa Sopot

Rugbiści Ogniwa Sopot okazali się najlepszym zespołem rozgrywek o Puchar Polski Ekstraligi Rugby. Po wygraniu grupy pomorskiej (zwycięstwa z Lechią Gdańsk i Arką Gdynia), w finale sopocianie zmierzyli się z drużyną Juvenii Kraków, która okazała się najlepsza w grupie centralnej. W rozegranym 11 lipca w Łodzi finale, podopieczni Karola Czyża i Marcina Pogorzelskiego nie dali szans rywalom.

Już do przerwy prowadzili 18:3, by w drugiej części meczu powiększyć przewagę i ostatecznie zwyciężyć 35:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został najbardziej doświadczony w Ogniwie Marcin Wilczuk. Zawodników wspierała licząca około 80 osób grupa sopockich kibiców. Dla Ogniwa to dziesiąty Puchar Polski, sopocki klub zdobył również dziesięciokrotnie tytuł Mistrza Polski. Gratulacje!

 

Rodzinne pikniki na stadionie

Sopocki stadion Ogniwa przy ul. Jana z Kolna, po złagodzeniu rygorów związanych z pandemią, stał się nową przestrzenią rekreacyjną. Za trybuną dla widzów powstało miejsce, gdzie w weekendy odbywają się pikniki rodzinne. Dostępne są leżaki, hamaki, miejsce na rozłożenie się z kocem, a także stoliki pod parasolami. Przestrzeń jest przyjazna czworonogom.

W każdą sobotę oraz niedzielę od godz. 14.00 do 18.00 nad najmłodszymi uczestnikami pikniku czuwa animator, a zarazem psycholog dziecięcy. Dla dzieci przygotowano duże bańki, gry, a także dmuchany zamek do skakania. Dorośli uczestnicy pikniku mogą skorzystać z boiska i zagrać w boule. Wszystkie atrakcje, podobnie jak wstęp na piknik są darmowe. Codziennie od godz. 14.00 działa również punkt gastronomiczny obsługiwany przez sopocką restaurację „Nowy Świat – grill”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...