Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską w Atelier

Fragment przedstawienia Książe Jidysz/The Yiddish Prince. Fot. materiały prasowe Teatru Atelier.

XV Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską w Teatrze Atelier rozpoczęły się 19 lipca i potrwają do 2 sierpnia. Tegoroczna edycja Spotkań zaskakuje wieloma nowościami.

W sobotę i niedzielę, 25 i 26 lipca, w Atelier odbędzie się światowa premiera koncertu Książę Jidysz / The Yiddish Prince / Pieśni Itzika Mangera w wykonaniu André Ochodlo & The Jazzish Company, w której skład wchodzą muzycy z Polski i Austrii. Scenografię przygotował znany w Trójmieście, ukraiński artysta Siergyi Savchenko. Specjalnie na tę okazję, aranżacje do utworów Mangera przygotował kontrabasista Adam Żuchowski.

Teatr Atelier rozpoczął również współpracę z Operą Leśną w Sopocie i z tej okazji przygotował dwa koncerty, które odbędą się 28 i 30 lipca br. Jako pierwszy, wystąpi klezmerski zespół Bum Bum OrkeStar, ci młodzi i energiczni artyści grali już na krakowskich festiwalach klezmerskich oraz na warszawskim Singerze. Kilka dni później, 30 lipca, w Operze Leśnej zobaczymy zespół Kroke, który zaprezentuje swoje najlepsze kompozycje i utwory z całej swojej działalności.

W propozycjach tegorocznych Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską znalazły się również dwa recitale artystki pracującej na co dzień w Teatrze Polskim w Poznaniu, Alony Szostak, której towarzyszyć będzie pianistka Lena Minkacz.

W niedzielę, 2 sierpnia, na deskach Atelier wystąpi Maria Ka, prezentując koncert „Der Hemszech = Kontynuacja”. Podczas występu usłyszymy tradycyjne żydowskie pieśni, oraz utwory napisane współcześnie. Tematyka koncertu krąży wokół indywidualnych historii kobiecych.

Więcej informacji i sprzedaż biletów na stronie https://www.teatratelier.pl/

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...