Rugby na plaży w Sopocie

Rugbiści walczą o piłkę na plaży. Koszulki żółte i zielone, w tle flaga Sopotu.
Fot. Lens Blog Photography

Ósma edycja Sopot Beach Rugby odbędzie się na sopockiej plaży 1 sierpnia. Przed sportowcami i widzami turnieju dużo dobrej zabawy i sportowej walki w szczytnym celu.

W tym roku rozgrywki mężczyzn i kobiet odbędą się o różnych porach. Panie rozpoczną rozgrywki przed południem, panowie zaś około 13.00. Turniej będzie miał obsadę międzynarodową i jest jednym z czterech liczących się w Europie turniejów plażowego rugby, który się odbędzie. Zmagania sportowców zobaczymy na plaży miejskiej, obok sopockiego molo (wejście nr 23). Wstęp wolny.

Oprócz sportowych emocji i dobrej zabawy dla zawodników i kibiców jajowatej piłki, Sopot Beach Rugby ma także cele charytatywne. W tym roku będzie to finansowa pomoc dla małej Anastazji, córki jednego z rugbistów z Bydgoszczy. Poprawa stanu zdrowia dziewczynki wymaga kilku skomplikowanych operacji. Drugim z celów jest wsparcie zbiórki na pompę insulinową. Urządzenia potrzebuje Marlena, była rugbistka, wielokrotna reprezentantka Polski.

Tegoroczny turniej plażowego rugby będzie jednocześnie XXVIII Memoriałem Edwarda Hodury, wybitnego zawodnika, legendarnego trenera i twórcy sukcesu sopockiego „Ogniwa”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...