Trzecia odsłona Pucharu Prezydenta Sopotu

Wyścig windsurfingowy. Widać wiele żagli w kolorze pomarańczowym.
Fot. materiały prasowe Sopockiego Klubu Żeglarskiego

Regaty o Puchar Prezydenta Sopotu są prawdopodobnie najstarszą tego rodzaju cykliczną imprezą w kraju, odbywają się już po raz 41. Ale tegoroczne są wyjątkowe także z innego powodu – zostały podzielone na trzy części. Przed nami trzecia.

Podziału regat na trzy etapy dokonano ze względów bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie pozwoliło ograniczyć liczbę osób przebywających jednocześnie na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego, organizatora wydarzenia. Ostatni, trzeci etap Pucharu Prezydenta Sopotu zostanie rozegrany na Zatoce Gdańskiej w weekend, 15 i 16 sierpnia. W trzeciej odsłonie PPS zobaczymy zawodników klasy przygotowawczej Techno293.

– W połowie sierpnia do Sopotu przyjadą dzieci i młodzież i cieszę się, że ponownie stawka będzie międzynarodowa. Na liście startowej mamy już reprezentantów z Czech jak i Słowacji – mówi Piotr Oleksiak, z Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot, organizator zawodów.

Podczas dwóch poprzednich części regat rywalizowano już w klasach Finn, Windfoil czy Raceboard, ale również w Pucharze Polski Formula Kite Open. Rozegrano także Mistrzostwach Polski olimpijskiej klasy RS:X. 

 

 

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...