Kraków w Sopocie. Muzyka, teatr, konkursy i obwarzanki!

Widok na Kraków z lotu ptaka
Fot. Magiczny Kraków

Lajkonik rozdający buławą razy na szczęście, tradycyjne obwarzanki, konkursy, koncerty, spektakle – Kraków przyjeżdża do Sopotu, aby zachęcić mieszkańców kurortu do odwiedzenia stolicy Małopolski w ramach kampanii „Kraków nieodkryty”. W dniach 7-9 sierpnia po odrobinę tego, co pod Wawelem najlepsze, zapraszamy na skwer Kuracyjny.

Zróżnicowana baza noclegowa i gastronomiczna, warte zobaczenia zabytki, niepowtarzalna atmosfera, ciekawa oferta kulturalna i przyroda, z którą można obcować nie opuszczając granic administracyjnych miasta – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się spędzić w Krakowie dłuższy lub krótszy urlop. W tym roku Kraków przypomina, że turystyczne oblicze miasta to nie tylko zabytki z pierwszych stron przewodników. 

– Tym razem chcemy zachęcić turystów, aby przeszli, przejechali czy przepłynęli Kraków i spojrzeli na niego z nieco innej perspektywy – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa i dodaje, że miasto można zwiedzać wiele razy i za każdym razem dowiadywać się o nim czegoś nowego.

W czerwcu Kraków popisał porozumienie z Trójmiastem o współpracy promocyjnej w trwającym letnim sezonie turystycznym. Jej celem jest ożywienie kulturalne i gospodarcze miast w niełatwym czasie pandemii COVID-19. W ramach współpracy promocyjnej obu miast w przestrzeni miejskiej Sopotu i mediach miejskich, pojawiły się informacje zachęcające mieszkańców nadmorskiego kurortu do przyjazdu do Krakowa. Natomiast dawna stolica Polski zachwalała u siebie walory zielonego i kulturalnego Sopotu.

– Odwiedzającym Sopot szczególnie polecam liczne wydarzenia kulturalne które odbywają się w mieście, a także nasze tereny zielone – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Mamy przepiękne lasy okalające miasto, parki miejskie, błonia, hipodrom. Daje to wiele możliwości aktywnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu. Zapraszam mieszkańców Krakowa i okolic do Sopotu, nie tylko w wakacje, także jesienią – dodaje wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie w Sopocie, tego co w Krakowie najlepsze.

– Liczymy, że pomogą nam w tym najbardziej znane symbole Krakowa: Lajkonik, Smok Wawelski i obwarzanki – mówi Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej UMK. – Przygotowujemy też konkursy wiedzy o Krakowie oraz warsztaty dla najmłodszych, oczywiście wszystko z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Atrakcji z pewnością na stoisku Krakowa nie zabraknie. Mamy nadzieję, że zachęcimy wszystkich, którzy teraz odpoczywają nad morzem, bo ruszyli w dalszą podróż i odkryli wszystkie skarby i atrakcje Krakowa – wyjaśnia Monika Chylaszek.

W programie znalazły się przygotowane przez Żywe Muzeum Obwarzanka warsztaty dla dzieci i rozdawanie obwarzanków, popisy teatrów: ognia – Los Fuegos i ulicznego KTO oraz występy zespołu Sokół Orchestra w muszli koncertowej. Znajomość gwary krakowskiej, hejnału mariackiego i najważniejszych zabytków pozwoli sięgnąć po nagrody w konkursach wiedzy o mieście. Będzie można też powalczyć o nocleg na Zamku Królewskim na Wawelu! Do tego hasanie Lajkonika, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Krakowem oraz latający smok Teatru Groteska!

Serdecznie zapraszamy na krakowskie stoisko w godz. 10.00-18.00.

Z kartą taniej

Kampanii „Kraków nieodkryty” towarzyszy akcja #zwiedzajKrakow. Od 1 lipca można liczyć na 20-procentową zniżkę na rozmaite atrakcje: wizytę w muzeach, odkrywanie miasta z przewodnikiem, nocleg z widokiem na Sukiennice czy uliczki Kazimierza, smakowite dania i pyszną kawę w krakowskich lokalach czy zakupy i usługi u lokalnych przedsiębiorców. Zamek Królewski na Wawelu zamiast zniżki ma specjalną ofertę. Kupując bilet wstępu można liczyć na dodatkowy bilet na Basztę Sandomierską albo do Ogrodów Królewskich. Obiekty biorące udział w programie łatwo rozpoznać po naklejkach z napisem #zwiedzajKrakow. Aby otrzymać rabat wystarczy przy kasie okazać kartę #zwiedzajKrakow (otrzymają ją osoby, które spędzą przynajmniej jedną noc w obiekcie noclegowym mającym status partnera programu). Kartę #zwiedzajKrakow można otrzymać w recepcji obiektu noclegowego. Karta uprawnia też do korzystania z ulgowego biletu 72-godzinnego w komunikacji miejskiej.

 

Załączniki

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...