Banaszak i Czyżykiewicz w Teatrze Atelier

Hanna Banaszak
Hanna Banaszak. Fot. Agata Preyss

Nastrojowy koncert pt. „Zanim będziesz u brzegu”, w którym występują Hanna Banaszak i Mirosław Czyżykiewicz, będzie można zobaczyć Teatrze Atelier od 11 do 13 sierpnia.

„Zanim będziesz u brzegu”, wypełniony po brzegi pięknem polskich tekstów, to piękna opowieść o przemijaniu. Muzyczny spektakl Jerzego Satanowskiego jest czymś więcej, niż tylko katharsis, jest wstrząsającym dramatem prawd oczywistych zaserwowanym przez wzruszający duet Czyżykiewicz – Banaszak. W twarzy Czyżykiewicza, która jest wirtuozerią bólu, w jego głosie, w przewrotnym uśmiechu Hanny Banaszak jest coś ostatecznego, coś jedynego, życie…

Muzyczny dialog na dwa głosy. Jej – wysoki, dźwięczny, jasny, choć chwilami ostry, aż przejmujący. Jego – niski, gęsty, czasem ciepły i kojący, czasem szorstki i pełen dramatyzmu. A w tym dwugłosie słowa, które odkrywają sensy, jakich sami zbyt często nie potrafimy dostrzec. Jest naprawdę dowodem i wielkiego talentu, i profesjonalizmu. Aktorzy, jakich do realizacji swego projektu wybrał Jerzy Satanowski, bezsprzecznie są w tym mistrzami.

Beata Bonik, portal Strefa Piosenki

Wystąpi zespół muzyczny w składzie:

  • Tadeusz Czechak – lutnia
  • Tomasz Chyła – skrzypce, altówka
  • Jacek Skowroński – instrumenty klawiszowe
  • Wiesław Wysocki – klarnet, saksofon

Reżyseria, muzyka i scenografia: Jerzy Satanowski

Na podstawie utworów Jana Kochanowskiego, Franciszka Villona, Przemysława Borkowskiego, Bolesława Leśmiana, Endy St Vincent Millay, J. L. Borgesa (w tłumaczeniu Krystyny Rodowskiej-Wiesiałowskiej), Doroty Czupkiewicz, Jana Wołka, Zbigniewa Herberta, Tymoteusza Karpowicza, Stanisława Balińskiego, Edwarda Stachury, Jonasza Kofty, Ryszarda Krynickiego.

Bilety i więcej informacji na stronie Teatru Atelier

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...