Puchar Polski w karate tradycyjnym

Kobieta w białym kimonie z wyciągniętą dłonią.
Puchar Europy w karate tradycyjnym (2018 r.). Fot. Aleksandra Czoska

W Sopocie zostanie rozegrany I Indywidualny Puchar Polski w karate tradycyjnym. Zawody odbędą się w niedzielę, 16 sierpnia. Finały w muszli koncertowej na placu Zdrojowym.

W I Indywidualnym Pucharze Polski w karate tradycyjnym wystartuje osiem najlepszych zawodniczek i ośmiu najlepszych zawodników w karate tradycyjnym w Polsce, w kategoriach wiekowych kadet, junior i młodzieżowiec z seniorem, osobno dla kobiet i mężczyzn. Widzowie będą mogli zobaczyć kata - specjalne układy technik w karate tradycyjnym oraz kumite, czyli wolną walkę. 

Część eliminacyjna zawodów odbędzie się w Hali 100-lecia Sopotu o godzinie 13:00, natomiast część finałowa rozpocznie się godzinie 16:00 w muszli koncertowej przy molo w Sopocie.  

Wydarzenie będzie zwieńczeniem Letniego Gasshuku 2020 (tradycyjne szkolenie zawodników i instruktorów karate), w którym udział wezmą karatecy z Polski i zagranicy. Gośćmi specjalnymi Letniego Gasshuku będą najwięksi mistrzowie karate tradycyjnego na świecie, z profesorem Iliją Jorgą (10. dan), pionierem karate tradycyjnego na świecie i twórcą unikalnego stylu karate tradycyjnego tzw. karate Fudokan.

Karate tradycyjne wywodzi się z Japonii i jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głównie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi z nimi ruchami. Karate tradycyjne przenika filozofia budo, w której najważniejsze są zasady i duch, a nie detale techniczne. Dzięki temu karate tradycyjne nie jest wyłącznie sportem, ale przede wszystkim drogą do samodoskonalenia. 

Przedstawicielem karate tradycyjnego w Polsce jest Polski Związek Karate Tradycyjnego, który nie tylko prowadzi i odpowiada za system szkolenia dzieci i młodzieży, ale także propaguje karate tradycyjne jako sport powszechny przeznaczony dla osób w każdym wieku, także seniorów. 

Organizatorem I Indywidualnego Pucharu Polski w Karate Tradycyjnym jest Polski Związek Karate Tradycyjnego, Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...