Kolejny etap remontu al. Niepodległości

Znaki drogowe informujące o robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od poniedziałku, 31 sierpnia, rozpocznie się drugi etap przebudowy al. Niepodległości w Sopocie.

W związku z planowanymi pracami, w dniach 29-30 sierpnia 2020 r. wprowadzona zostanie zmiana czasowej organizacji ruchu na odcinku al. Niepodległości, między ul. Wejherowską a ul. Armii Krajowej.

Wyłączone z ruchu będą lewe, wewnętrzne pasy ruchu obu jezdni al. Niepodległości (w kierunku Gdańska oraz w kierunku Gdyni). Ruch w kierunku Gdańska oraz w kierunku Gdyni będzie odbywał się na obu jezdniach prawym, zewnętrznym pasem ruchu. Możliwy będzie skręt w prawo z ul. Malczewskiego w al. Niepodległości dla pojazdów poruszających się w kierunku Gdańska. Jednak ze względu na przewidywany, wzmożony ruch pojazdów, dla poruszających się z Gdyni nadal zalecany jest objazd ul. Wielkopolską w Gdyni lub skorzystanie z obwodnicy Trójmiasta.

Nie będzie możliwości skrętu w lewo z al. Niepodległości w ul. Malczewskiego dla pojazdów jadących z od strony Gdańska w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Dlatego wyznaczono objazd w kierunku obwodnicy ulicami: Wejherowską, Obodrzyców, a następnie Kolberga. W celu usprawnienia ruchu na skrzyżowaniu ul. Wejherowskiej z al. Niepodległości w zatoce autobusowej wyznaczony zostanie dodatkowy pas dla pojazdów włączających się do ruchu. W związku z powyższym czasowo zamknięty zostanie przystanek autobusowy zlokalizowany przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską.

Taka czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc, do 30 wrzesnia 2020 r.

W związku z trwającą przebudową al. Niepodległości prosimy mieszkańców Sopotu i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Przypomnijmy,

przebudowa al. Niepodległości na odcinku obejmującym skrzyżowania z ulicami: Wejherowską, Malczewskiego i Armii Krajowej w Sopocie realizowana jako część projektu pn. „Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (RPO ZIT).

Zakres prac jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. przebudowę jezdni, wydłużenie lewoskrętu w ul. Malczewskiego, budowę wyspy centralnej oraz jezdni w obrębie skrzyżowania z al. Niepodległości, wprowadzenie śluzy dla autobusów, przebudowę wlotu ul. Wejherowskiej, przebudowę kanalizacji deszczowej w obrębie inwestycji, przebudowę oświetlenia i sieci trakcyjnej, nowe nasadzenia drzew itd.

Termin realizacji: 1 lipca 2020 - 30 kwietnia 2021 r.

Koszt inwestycji: 13 495 000 zł netto, tj. 16 598 850 zł brutto

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...