Jubileuszowe, X głosowanie w Sopockim Budżecie Obywatelskim!

Rodzina siedzi na kocu piknikowym na trawie.
mat. prasowe

W najbliższy poniedziałek, 7 września rozpoczynamy głosowanie w dziesiątym, jubileuszowym Sopockim Budżecie Obywatelskim. Głosowanie potrwa do 21 września. Mieszkańcy zadecydują o wydaniu, podobnie jak w ubiegłych latach, 4 mln zł: 2 mln na zadania ogólnomiejskie 2 mln na lokalne. Sopot, jak w latach ubiegłych, podzieliliśmy na 4 okręgi konsultacyjne.

Głosowanie możliwe on-line przez stronę Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, w mobilnych punktach do głosowania, które będą pojawiały się np. przy większych punktach handlowych, na Sopockim Rynku, na osiedlach, podczas pikników sąsiedzkich, na koncercie dla mieszkańców i miejskich wydarzeniach kulturalnych.

Głos będzie można zostawić również w specjalnej skrzynce która dostępna będzie całodobowo przed urzędem miasta.

Nowością w tegorocznym głosowaniu jest to, że oprócz 5 głosów na liście projektów ogólnomiejskich można oddać głos na 5 projektów wszystkich 4 list lokalnych. Czyli głosujący może oddać swój głos w każdym okręgu, niekoniecznie tylko w tym w którym mieszka. 

Podobnie jak w zeszłym roku oprócz głosu oddanego na dany projekt można go zaopiniować negatywnie. W przypadku gdy głosy negatywne osiągną 50% głosów oddanych pozytywnie, o przeznaczeniu projektu do realizacji zdecyduje komisja rady miasta zajmująca się budżetem obywatelskim.

Zgłoszono w sumie 176 projektów, pozytywną weryfikację przeszły 103 projekty, które poddane będą głosowaniu. Niektóre projekty były bardzo podobne więc po ich połączeniu na kartach do głosowania znalazło się w sumie 99 projektów z czego 37 ogólnomiejskich i 62 lokalne.

W czasie głosowania odbędą się pikniki sąsiedzkie oraz duży piknik ekologiczny na Sopockim Rynku. Będą one okazją do spotkań i rozmowy na temat zgłoszonych projektów, przekonywania głosujących do swoich pomysłów. W przypadku gdy liczba zachorowań w Sopocie zdecyduje o zakwalifikowaniu gminy do strefy żółtej bądź czerwonej,  pikniki zostaną automatycznie odwołane.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...