Sopocianie sami wyremontują sobie mieszkania  

Wałek malarski leży na wiaderku z białą farbą
Fot. Fotobank.PL/UMS

Dwanaście sopockich rodzin otrzyma mieszkania do samoremontu, tym samym spełnią się ich marzenia o zamieszkaniu „na swoim”. To już czwarta edycja unikatowego sopockiego programu, który umożliwia usamodzielnienie się sopockich rodzin, bez konieczności czekania w kolejce na przyznanie mieszkania komunalnego.

 

Została upubliczniona lista osób, które otrzymają mieszkania komunalne w zamian za wykonanie ich remontu. Również w tej edycji premiowane były młode małżeństwa z dziećmi.

– Dla wielu sopockich rodzin jest to bardzo szczęśliwy dzień, bo dziś ogłosiliśmy listę 12 rodzin, które w zamian za remont otrzymają mieszkanie komunalne w Sopocie – nie kryje radości wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. – Wszelkimi sposobami staramy się wspierać sopocian, szczególnie młode rodziny z dziećmi. W tym celu stworzyliśmy program samoremontu, budujemy kolejne mieszkania komunalne, pracujemy nad programem pierwsze mieszkanie. Wiemy, jak ważne jest posiadanie „własnego kąta”, jakie poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa to daje. Staramy się pomóc młodym na starcie. Prócz ponadstandardowej oferty edukacyjnej – która jest istotna dla przyszłych rodziców, mamy doskonałą ofertę kulturalną i sportową, dbamy o czyste powietrze. Wszystko po to, by dobrze nam się w kurorcie mieszkało, byśmy dobrze się tu czuli – dodaje wiceprezydent Marcin Skwierawski.   

Niebawem, po podpisaniu wymaganych dokumentów, rodziny otrzymają klucze do mieszkań i będą mogły rozpocząć remonty.

W Sopocie od 2016 r. realizowany jest innowacyjny program – mieszkania do samodzielnego remontu. Na podstawie uchwały Nr V/96/2019 z 28 marca 2019 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali i pomieszczeń wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Sopotu, gmina już po raz czwarty przygotowała wykaz lokali przeznaczonych do wynajmu w zamian za wykonanie remontu.

Lokale samodzielne mogą być wynajmowane do samodzielnego remontu, jeżeli wnioskodawca w pierwszej kolejności przekaże do dyspozycji miasta dotychczas zajmowany lokal wchodzący w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Sopotu (dotyczy to mieszkań samodzielnych, w przypadku mieszkań do podziału takiego obowiązku nie ma). Program adresowany jest do mieszkańców Sopotu, szczególnie młodych rodzin, które chcą powiększyć swoją przestrzeń życiową.

Dotychczas miasto przeznaczyło 17 mieszkań do tego programu. Zostały one  wyremontowane i mają juz lokatorów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...