O wakacjach nad Bałtykiem

Aktorka podczas spektaklu na plaży, siedzi na leżaku pod parasolem, za nią parawan. Obok leżą dwa dmuchane krokodyle
Fot. materiały prasowe Teatru na Plaży

Spektakl „Kocham Bałtyk” Agnieszki Przepiórskiej na podstawie tekstu Zośki Papużanki, zobaczyć będzie można 13 września na teatralno-klubowym tarasie Teatru na Plaży.

Wakacje nad Bałtykiem – to znamy wszyscy. Wszyscy narzekamy na ceny, pogodę, a najczęściej na nasze własne cechy, które utrudniają nam spędzenie lata w spokoju. Mimo narzekań kolejne wakacje znowu spędzamy nad polskim morzem, uparcie poszukując powodów do niezadowolenia.

Bohaterkę spektaklu „Kocham Bałtyk” (o osobowości złożonej z naszych doświadczeń i obserwacji, rozmów poważnych i niepoważnych) również postanowiłyśmy wysłać na wakacje nad Bałtykiem. Na pewno znacie tę panią bardzo dobrze.

„Kocham Bałtyk” to spektakl Agnieszki Przepiórskiej, znanej jako Dzika Agnes, HGW i Samotna Matka z kultowego teatru kabaretowego „Pożar w Burdelu”, aktorki związanej na co dzień z Teatrem Polonia w Warszawie. Widzowie naszego jak i krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa mogli ją zobaczyć w spektaklu „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”.

Spektakl powstał na podstawie tekstu Zośki Papużanki, autorki dwukrotnie nominowanej do Paszportów „Polityki” oraz do Nagrody Literackiej Nike, który napisała podczas swojego pobytu w Sopocie na festiwalu Literacki Sopot.

  • tekst: Zośka Papużanka
  • reżyseria: Agnieszka Przepiorska Frankiewicz
  • współpraca reżyserska: Anna Gryszkówna
  • scenografia i kostiumy: Grupa Mixer
  • choreografia: Arkadiusz Buszko
  • obsada: Agnieszka Przepiórska

Bilety: 35 ulgowy, 40 zł normalny. Liczba miejsc ograniczona. W razie opadów deszczu spektakl zostanie przeniesiony do sali teatralnej Teatru na Plaży.

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...